Рубрики
МЕНЮ
Виталий Войчук
Аналіз, опублікований в eNeuro, розповідає, що чутливі до вібрації нервові клітини, або нейрони властиві бджолам, яким доручено знаходити їжу, працюють набагато краще у дорослих особин, ніж у молодняка.
Ця модернізація нервової системи може допомогти бджолам-фуражировкам краще відчувати специфічні вібрації повітря, створювані їх побратимами-фуражировщиками під час танців, які допомагають ділитися інформацією про місцезнаходження, відстані та якості знайденої їжі.
Дослідники порівняли певні нейрони у дорослих бджіл, які з'явилися з їх клітин на 1-3 дні раніше, з нейронами бджіл-фуражирів, які були старші за 10 днів. Команда дослідників виявила, що у старшого покоління клітини були більш витонченими. Клітини, що називаються нейронами DL-INT-1, здаються більш рідкісними в певних областях, з меншою кількістю вусиків, які приймають повідомлення, які називаються дендритами. Витончені дендрити можуть бути ознакою того, що ці клітини є більш обережними у своїх зв'язках. Експерименти з електродами показують, що у фуражирів ці нейрони обробляють інформацію більш ефективно, ніж їх молодші колеги.
Новини партнерів
Новини