Рубрики
МЕНЮ
Виталий Войчук
Сировиною для нових антипіренів на рослинній основі стала галова кислота, яка міститься в горіхах і чайних листках, і ще одна речовина, яку можна виявити в гречці, зване 3,5-дигидроксибензойной кислотою. Про це повідомляє видання sciencenews.
Обробка цих сполук хімічною речовиною, званим фосфорилхлоридом, перетворює їх у вогнестійкі хімічні речовини, звані ефірами фосфору. За словами Хауелла, одного з авторів роботи. Оскільки ці рослинні інгредієнти широко поширені, а процес хімічної обробки є простим, такий метод повинен дозволити легко виробляти продукт у великих масштабах.
Смола, яка використовується в електроніці і транспортних засобах, зазвичай легко запалюється, але антипірен на рослинній основі може цьому перешкодити.
Зараз вже вдалося протестувати антипірени в смолі і результати виявилися вражаючими. Оброблені чіпси були погашені менш ніж за 10 секунд, тоді як необроблені чіпси спалахнули, поки не залишилося смоли. В експериментах не порівнювалися антипірени на рослинній основі з традиційними вогнетривкими речовинами.
Дослідники також виміряли мінімальна кількість кисню, необхідного для підтримки горіння.
Нещодавно видання "Коментарі" повідомляло, що з узбережжя Південної Африки зникли великі білі акули. Дослідники говорять, що це буде мати великий вплив на економіку країни.
Новини партнерів
Новини