Рубрики
МЕНЮ
Виталий Войчук
Результат дослідники отримали при детальному порівнянні тисяч окремих клітин мозку обох видів. Результати показали, що людський мозок і мозок мишей мають приблизно однакову кількість типів клітин в корі головного мозку і зовнішньому шарі, який виконує складні завдання, як планування, прийняття рішень і навіть усвідомлення. Повідомляє журнал Nature.
Але серед загального подібності криються великі відмінності, деякі з яких можуть бути наслідком потужних розумових здібностей людей і схильності людських хвороб мишей, вважають дослідники.
Деякі з найбільш разючих відмінностей були в поведінці генів, які містять інструкції про те, як клітини сприймають хімічний месенджер серотонін. Результати увазі, що тип клітин, чутливих до серотоніну у мишей, відрізняється від такого типу клітин у людини. Це розходження може означати, що лабораторні миші не є хорошими моделями для хвороб і випробуванні на них відповідних ліків.
Нещодавно видання "Коментарі" повідомляло, що з узбережжя Південної Африки зникли великі білі акули. Дослідники говорять, що це буде мати великий вплив на економіку країни.
Новини партнерів
Новини