Вчені знайшли новий підхід до лікування аутоімунних запальних захворювань
Ревматоїдний артрит, васкуліт та інші запальні аутоімунні захворювання справляють величезний вплив на якість життя хворих. Такі хвороби вражають від 5 до 10% населення планети. Жінки страждають частіше, ніж чоловіки. На жаль аутоімунне захворювання невиліковне
Вчені з Університету Квінсленда з'ясували, які клітини є кращими мішенями для повного перезавантаження імунної системи. Пише видання technology.org.
Аутоімунне захворювання не піддається повному знищенню, але є досить ефективні методи лікування. Проблема в тому, що ліки треба приймати щодня, і вони пригнічують імунну систему, це робить людину більш уразливою для різних інфекцій. Наприклад, ревматоїдний артрит і васкуліт зустрічаються відносно часто, лікування немає, тому таблетки потрібно приймати майже завжди.
Т-клітини імунної системи є маркерами запального артриту і тд. Створення нових методів відновлення, які могли б атакувати їх, цього було б основним пріоритетом для всієї медичної науки. Тепер вчені розробили "антигенспецифічну імунотерапію" і продемонстрували, що вона може робити. Професор Ранджени Томас, один з авторів дослідження, сказав:
"Ми виявили, що дендритні клітини - провідники оркестру імунної системи - поглинають крихітні бульбашки жиру, які ми створили, відновлюючи імунну регуляцію. Ці жирові бульбашки, звані ліпосомами, були ключем до перезавантаження імунної системи і заспокоєнню процесу хвороби".
Досі вчені проводили дослідження тільки на мишах, але надії на цю нову терапію величезна. Вона може бути використана для лікування існуючих запальних аутоімунних захворювань і допомогти запобігти ризики. Антигенспецифическая липосомная імунотерапія, по суті, відновлює імунну систему. Це не остаточна відповідь, але він наближає нас до точної медицині проти запальних захворювань людини.
Тепер потрібно провести додаткове тестування. Ці жирові бульбашки та їх роль в цій ситуації повинні бути досліджені більш детально. Будемо сподіватися, що протягом кількох років це дослідження буде названо початком прориву.