Експерти пояснили роль тварин у хворобах людини
Майже 75 % нових або виникають інфекційних захворювань у людей були вперше поширені тваринами. Половина всіх мікробів, які, як відомо, викликають людські захворювання, походять від інших істот. Деякими джерелами стали птахи, кажани та інші види живої природи
Мікроби та інші інфекційні агенти, що викликають захворювання, відомі як патогени. Більшість з них є мікробами, такими як віруси або бактерії; інші включають грибки або навіть крихітні черв'яки і кліщі. Повідомляє видання sciencenewsforstudents.
При зоонозних захворювань тварини служать "господарем" патогена. З часом деякі довгострокові "господарі" більше не стають хворими. Коли вірус зазвичай живе всередині тварини, не завдаючи йому шкоди, цей господар називається резервуаром. Наприклад, птахи - особливо качки - перетворилися на природний резервуар для вірусів грипу.
Джонатан Епштейн ветеринарний епідеміолог, він вчений, який вивчає поширення хвороб у тварин, він працює в EcoHealth Alliance в Нью-Йорку і багато патогенні мікроорганізми зустрічаються з людиною-господарем. Якщо імунна система людини ще ніколи не стикалася з мікробом і у нього не буде імунітету для боротьби з мікробами. Цей щасливий патоген тепер може вижити та розповсюдитись на інших.
Розуміння того, як патогенні мікроорганізми розповсюджуються між видами, може допомогти вченим не тільки боротися з поточними спалахами хвороб, але також запобігати або зменшувати майбутні спалаху.
Епштейн спеціалізується на віруси, резервуаром яких є летючі миші. Він вивчає численні віруси, які поширювалися на людей від цих ссавців. Серед них і Нипах.
Це вірусне захворювання утворилося в Південно-Східній Азії наприкінці 1990-х років. Робочі на величезній свинофермі почали помічати тривожні симптоми у тварин. Їх свині падали з гучним гавкаючим кашлем і вели себе дивно. Деякі свині загинули. На жаль, працівники ферми теж почали хворіти. У важких випадках люди впадали в кому і вмирали.
Жоден вірус не може довго виживати поза живого організму. Таким чином, Епштейн об'єднався з іншими експертами, щоб полювати на тварин-резервуарів, які дозволили Ніпе увійти в свиней.
Виявилося, що це вид кажанів. Зазвичай він тримається подалі від людей, що живуть у прилеглих тропічних лісах. Але коли фермери посадили сад манговых дерев поруч з їх свинарниками, прийшли летючі миші, щоб пообідати соковитими фруктами. Ці кажани проливають зародкову слину, сечу і кал на свинарники під ними.