Рубрики
МЕНЮ
Виталий Войчук
Мікроби та інші інфекційні агенти, що викликають захворювання, відомі як патогени. Більшість з них є мікробами, такими як віруси або бактерії; інші включають грибки або навіть крихітні черв'яки і кліщі. Повідомляє видання sciencenewsforstudents.
При зоонозних захворювань тварини служать "господарем" патогена. З часом деякі довгострокові "господарі" більше не стають хворими. Коли вірус зазвичай живе всередині тварини, не завдаючи йому шкоди, цей господар називається резервуаром. Наприклад, птахи — особливо качки — перетворилися на природний резервуар для вірусів грипу.
Джонатан Епштейн ветеринарний епідеміолог, він вчений, який вивчає поширення хвороб у тварин, він працює в EcoHealth Alliance в Нью-Йорку і багато патогенні мікроорганізми зустрічаються з людиною-господарем. Якщо імунна система людини ще ніколи не стикалася з мікробом і у нього не буде імунітету для боротьби з мікробами. Цей щасливий патоген тепер може вижити та розповсюдитись на інших.
Розуміння того, як патогенні мікроорганізми розповсюджуються між видами, може допомогти вченим не тільки боротися з поточними спалахами хвороб, але також запобігати або зменшувати майбутні спалаху.
Епштейн спеціалізується на віруси, резервуаром яких є летючі миші. Він вивчає численні віруси, які поширювалися на людей від цих ссавців. Серед них і Нипах.
Це вірусне захворювання утворилося в Південно-Східній Азії наприкінці 1990-х років. Робочі на величезній свинофермі почали помічати тривожні симптоми у тварин. Їх свині падали з гучним гавкаючим кашлем і вели себе дивно. Деякі свині загинули. На жаль, працівники ферми теж почали хворіти. У важких випадках люди впадали в кому і вмирали.
Жоден вірус не може довго виживати поза живого організму. Таким чином, Епштейн об'єднався з іншими експертами, щоб полювати на тварин-резервуарів, які дозволили Ніпе увійти в свиней.
Виявилося, що це вид кажанів. Зазвичай він тримається подалі від людей, що живуть у прилеглих тропічних лісах. Але коли фермери посадили сад манговых дерев поруч з їх свинарниками, прийшли летючі миші, щоб пообідати соковитими фруктами. Ці кажани проливають зародкову слину, сечу і кал на свинарники під ними.
Новини партнерів
Новини