Ліквідація російськомовних шкіл: які зміни чекають освіту

Порівняно з 2015-2016 навчальним роком, в 2019 році кількість російськомовних шкіл знизилася майже втричі

У 2020 році уряд має намір почати ліквідацію всіх російськомовних шкіл України – процес триватиме аж до 2023 року. У час "переходу" школярі будуть навчатися за загальною програмою. Про це пише видання theБабель.

Незважаючи на те, що з кожним роком кількість російськомовних шкіл і так стабільно зменшується, в Міністерстві освіти такі навчальні заклади хочуть викорінити як можна швидше. За даними МОН, у цьому році в країні налічується 194 російськомовних шкіл, 43 з яких – приватні. Більше всього таких закладів у Харківській, Запорізькій, Одеській і Дніпропетровській областях.

Дослідження, яке провело видання, говорить про "дірку" в законі "Про повну середню освіту", який передбачає перехід на українську мову. У разі прийняття законопроекту, приватні школи зможуть обійти освітню реформу, так як вона дозволяє приватним школам викладати на будь-якій іноземній мові, серед яких - російська.

За інформацією МОН, так званий "перехід" розпочався ще у вересні і закінчиться лише в 2023 році. До того часу на території України, за задумом міністра освіти Ганни Новосад, не буде жодної російськомовної школи.

Поки точних цифр немає, невідомо, скільки держава витратить на реалізацію шкільної реформи. Є припущення, що основна частина коштів піде на друк нових підручників українською мовою.

Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" повідомляло, що зірка українського серіалу "Школа" Аня Тринчер не захотіла зніматися голою в одній з фотосесій. За участь у зйомці актрисі пропонували гонорар в 10 тисяч доларів.