Coinspot 23.02.2020

BTC/USD

9 795,04

ETH/USD

249,41

LTC/USD

70,61

НБУ 23.02.2020

USD/UAH

24,47

EUR/UAH

26,52

RUB/UAH

0,39

Рубрики

МЕНЮ

Головна Новини Суспільство наука і навчання Рівень знань українських підлітків нижче середнього, - Новосад про підсумки PISA
НОВИНИ Всі новини

Рівень знань українських підлітків нижче середнього, - Новосад про підсумки PISA

Ганна Новосад повідомила, що Україна вперше взяла участь у PISA - міжнародній програмі оцінки знань учнів

3 грудня 2019, 13:03 931
Автор:

• Таисия Ерохина

Рівень знань українських підлітків нижче середнього, - Новосад про підсумки PISA

Цього року Україна вперше взяла участь у програмі міжнародного оцінювання учнів PISA (Program for International Student Assessment). Про результати розповіла міністр освіти та науки Ганна Новосад.

Зазначимо, що PISA оцінює грамотність 15-річних підлітків у читанні, математики та природничо-наукових дисциплінах. Зокрема визначає, на скільки підлітки можуть застосовувати власні знання, уміння, навички в реальних життєвих ситуаціях. Тож PISA, зазначила Новосад, не про оцінку вміння відтворити знання, а про вміння їх застосовувати.

"Якщо дуже узагальнено, то результати PISA оголили дві проблеми – низький рівень грамотності з математики та глибока нерівність у доступі до кращої освіти, залежно від місця проживання та соціально-економічного статусу", - повідомила міністр.

Так, результати українських учнів чи студентів нижчі за середні по країнах OECD (міжнародна організація економічного співробітництва та розвитку, членами якої є 34 країни, - ред.). При цьому, українці гірші у всіх трьох галузях: різниця успішності у читанні становить 23 бали, математиці – 39, а природничо-наукових дисциплінах – 22.

Згідно із результатів, базового рівня грамотності досягли 74,1% з читання, 64% – математики, 73,6% – природничо-наукових дисциплін. Однак Новосад підкреслила, що є і високий рівень грамотності: 46,4% - у читанні,  37,9% – математиці та 43,6% –природничо-наукових предметах.

Повідомляється, що існує суттєва різниця в досягненнях між учнями, котрі мешкають у містах і тими, хто живе в менших населених пунктах. Так, учні з великих міст мають середній бал 499,4, жителі менших міст - 479,9, а мешканці сільської місцевості - 420,6. За шкалою PISA різниця  між першим та останнім числом становить 2,5 роки навчання.

Також стало відомо, що хлопці читають значно менше, ніж дівчата. Зате в Україні учні чи студенти почуваються більш задоволеними життям, ніж їхні однолітки в інших країнах.

Раніше портал "Коментарі" писав, що школярі почнуть вивчати основи медіаграмотності.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини партнерів

Новини

????????...