Репортери без кордонів: стало відомо, скільки журналістів убили й заарештували в 2019 році

В організації «Репортери без кордонів» назвали країни, які стали найнебезпечнішими для журналістів у цьому році

У цьому році в світі загинули 49 журналістів, а ще 57 – вважаються викраденими. Про це повідомила міжнародна неурядова організація "Репортери без кордонів" (RSF) у щорічному всесвітньому звіті про смертельне насильство і жорстоке поводження з журналістами.

У RSF підкреслили, що журналістика залишається небезпечною професією, однак у цьому році кількість загиблих стало найменшою за останні 16 років. Так, порівняно з 2018 роком, кількість зменшилася на 44%. При цьому, на таку різницю вплинуло число вбитих саме у зоні бойових дій.

"Висвітлення конфліктів в Сирії, Ємені та Афганістані було вдвічі менш небезпечним для журналістів у 2019 році - в цілому 17 журналістів було вбито в цих трьох країнах порівняно з 34 у 2018 році", - свідчить документ.

Як розповів генеральний секретар RSF Крістоф Делуар, зменшення кількості загиблих репортерів на території збройних конфліктів – позитивна тенденція. Проте все більше число журналістів навмисно вбивають у зв'язку з їхньою роботою в демократичних країнах.

Також повідомляється, що 389 журналістів у всьому світі наразі перебувають у в'язницях. За відомостями організації, кількість заарештованих зросла на 12% з 2018 року. Майже половина із загального числа затриманих перебуває в Китаї, Єгипті та Саудівській Аравії.

Крім того, вважаються викраденими 57 працівників ЗМІ: 30 з них у Сирії, 15 - Ємені, 11 - Іраку, а ще один - на Донбасі, Україна.

А ось найбільш небезпечними для роботи журналістів у 2019 році стали Сирія, Мексика, Афганістан, Пакистан і Сомалі.

Раніше "Коментарі" писали, що журналістам російського телеканалу "Зірка" заборонили в'їзд в Україну на три роки.