Рубрики
МЕНЮ
Екатерина Белоброва
Безлюдний кораловий атол в Тихому океані перетворився на звалище, яку заповнює одна з течій, подрібнююче і викидає на берег неорганічні відходи.
Через надмірну кількість сміття, яке викидають в океан, в різних частинах планети з'являються так звані сміттєві острови. Ці величезні скупчення неорганічних відходів шкодять екосистемі Землі і є причиною зникнення багатьох видів тварин і рослин.
Нещодавно, австралійські вчені визначили, що концентрація сміття на східному узбережжі острові Хендерсоні одна з найвищих в світі — близько 700 предметів різного розміру на квадратний метр. Цей острів є кораловий архіпелаг, розташований між Перу і Новою Зеландією. Площа острова — всього 37 кв. км, а найближча відстань до суші становить 5 тис. км. Хендерсон є безлюдним островом і з 1988-го входить в список об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
"Ми знайшли уламки практично скрізь. У нас були пляшки і контейнери, всі види рибальських приладь з Німеччини, Канади, США, Чилі, Аргентини, Еквадору. Це реальне повідомлення про те, що кожна країна несе відповідальність за захист навколишнього середовища, навіть в цих віддалених районах ", — говорить Дженніфер Лаверс, дослідниця з Австралії, яка очолювала експедицію на острів.
Головним джерелом забруднення острова є Південний Тихоокеанський кругообіг. Раніше ця течія приносило поживні речовини на берег, якими годувалися птиці.
Але з часом протягом стало приносити сміття, який люди безконтрольно викидають в воду.
Нагадаємо, щорічно в світі відзначають день без поліетилену, покликаний привернути увагу світової громадськості на перенасичення планети неорганічними відходами людської діяльності.
Новини партнерів
Новини