Узбекистан став державою року за версією журналу The Economist
Авторитетне видання зазначило системне "потепління" режиму з глобального деспотизму
На думку редакції авторитетного журналу The Economist, держава в Центральній Азії - Узбекистан - зайняв першу позицію в рейтингу "Країна року", завдяки системному й переконливому переходу деспотичного режиму диктатури в русло демократичного правління. Про це передає "Інтерфакс-Україна".
Позитивні зміни почалися ще в 2018 році, коли президент Шавкат Мірзійоїв ініціював реформи, "які прискорилися за останній рік".
"Три роки тому Узбекистан був старомодною пострадянською диктатурою, закритим товариством з винятковою жорстокістю і некомпетентністю", - йдеться в матеріалі The Economist.
Автори відзначають, що режим президента Іслама Карімова змушував чоловіків, жінок і дітей працювати на плантаціях, з-за чого країна була наповнена дисидентами, з якими велася активна боротьба. Після смерті Карімова в 2016 році до влади прийшов Мірзійоїв, однак, як стверджує видання, в Узбекистані спочатку мало що змінилося. До активних дій новий президент перейшов в 2018 році. Його уряд значною мірою покінчидл з примусовою працею, дозволив працювати іноземним журналістам, відкрив більше прикордонних переходів, прийняв рішення закрити одну з найсуворіших в'язниць "Жаслик".
"Іноземних технократів запрошують допомогти перебудувати державну економіку", - відзначає журнал.
На думку The Economist, Узбекистану ще належить пройти довгий шлях, але в 2019 році "жодна інша країна не просунулася так далеко".
Нагадаємо, раніше портал "Коментарі" повідомляв, що за версією журналу TIME людиною року в 2019 році стала Грета Тунберг, що прославилася 16-річна активістка із Швеції.