У Греції пройде перший загальний страйк проти нового уряду

Профспілки Греції заявляють, що підготовлений урядом законопроект про економічний розвиток спрямований проти суспільства і трудящих

Перша загальний страйк проти політики нового уряду пройде в Греції у вівторок, 24 вересня. Профспілки протестують проти нового "закону розвитку економіки", який, на їх думку, серйозно обмежує права трудящих та профспілок.

Протягом доби будуть страйкувати працівники громадського транспорту, припиниться рух поромів. У школах 24 вересня не буде занять через страйк профспілки вчителів, страйкують установи охорони здоров'я. ЗМІ проведуть тригодинний страйк. У центрі Афін готуються мітинги і демонстрації профспілок.

Це перший великий страйк після приходу за підсумками дострокових виборів 7 липня до влади уряду консервативної партії "Нова демократія" на чолі з прем'єр-міністром Кириакосом Мицотакисом.

Профспілки заявляють, що підготовлений урядом законопроект про економічний розвиток спрямований проти суспільства і трудящих. Зокрема, законопроект передбачає, що страйк можна буде оголошувати тільки при підтримку більше половини членів профспілок, а не 10-15 керівників.

"Передбачається створення електронного реєстру профспілок працівників, електронного голосування при прийнятті рішення про страйк, а також посилення позицій роботодавців при укладенні галузевого колективного договору, коли роботодавець може послатися на фінансові проблеми компанії. По суті, робляться спроби контролю з боку роботодавця і уряду над організаціями і профспілками", - заявили в профспілці працівників приватних підприємств ADEDY.

Як повідомляв портал "Коментарі", ппрем'єр-міністр Греції Кіріакос Мицотакис закликав турецького президента Реджепа Тайіпа Ердогана вести переговори з Європою про ситуацію з біженцями, а не вдаватися до погроз. "Президент Туреччини не може загрожувати Європі і Греції в питанні біженців, щоб спробувати отримати більше грошей. Європа вже дала шість мільярдів євро, щоб допомогти вирішити це питання", - заявив Мицотакис. Він сказав, що переговори з Туреччиною "повинні відбуватися не з погрозами", а на "мовою, якою користуються добрі сусіди".