У Стокгольмі назвуть Нобелівських лауреатів з літератури 2018 і 2019 років

Академія була заснована в 1786 році королем Густавом III для підтримки і розвитку шведської мови і літератури

Лауреатів Нобелівської премії з літератури за 2018 і 2019 роки оголосять в Стокгольмі в четвер, 10 жовтня, рішення про присудження нагороди приймає Шведська академія. Академія була заснована в 1786 році королем Густавом III для підтримки і розвитку шведської мови і літератури. Альфред Нобель у своєму заповіті доручив організації вибір лауреата премії. В її складі 18 членів, які обираються на посаду довічно, за кожним з них закріплюється номер.

У 2017 році Академію потряс скандал, з-за якого кілька членів були змушені покинути її ряди. У центрі скандалу опинився відомий у Швеції культурний діяч Жан-Клод Арно, чоловік однієї з членів Академії Катаріни Фростенсон. Всього 18 жінок звинуватили Арно в сексуальних домаганнях. Крім цього, у ході розслідування, проведеного адвокатської фірмою Hammarskiöld & Co, з'ясувалося, що Арно міг стати джерелом витоку інформації про переможців премії до офіційної презентації їхніх імен у 1996, 2004, 2005, 2008, 2014, 2015 і 2016 роках. Шведська академія поклала на Фростенсон відповідальність за розголошення інформації, вона була змушена залишити Академію. Піти довелося і постійного секретаря Сарі Даниус, першої жінці на цій посаді.

На тлі скандалу і судового розгляду щодо Арно було вирішено перенести присудження премії, тому в 2019 році будуть вручатися дві нагороди. Крім цього, в цьому році вперше до вибору лауреата були залучені незалежні експерти.

Як повідомляв сайт "Коментарі", пять нобелівських лауреатів закликали вжити термінових заходів

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Поділитися