Радбез ООН позачергово скличе нараду через атаки на Сирію

Євросоюз висловив гостру стурбованість тим, що відбувається в Сирії

Сьогодні в першій половині дня Рада безпеки ООН збирає екстрену нараду у зв'язку з гострою військової ситуацією на північному сході Сирії. Про це передає "Інтерфакс-Україна", посилаючись на постпредседателя ПАР при ООН Джеррі Метьюса Матджілу.

"Я отримав запит від зацікавлених сторін, і я призначу зустріч на завтрашній ранок", - сказав він журналістам в штаб-квартирі ООН.

Раніше джерело у Всесвітній організації повідомив, що в середу "надійшов запит від п'яти європейських членів Ради Безпеки - Франції, Великобританії, Німеччини, Польщі, Бельгії - на проведення закритих консультацій щодо ситуації в Сирії завтра, 10 жовтня", однак зараз рішення голови Радбезу поки немає.

Нагадаємо, вчора портал "Коментарі" повідомляв, що Анкара завдала авіаудару по Сирії в рамках антитерористичної операції "Джерело миру". Сирія відповіла шістьма ракетами в бік Туреччини, після чого в Анкарі прийняли рішення ввести в регіон Сирії наземні війська. Таке розв'язання повномасштабної війни вже засудили президент США Дональд Трамп і Євросоюз.

"Євросоюз закликає Туреччину припинити односторонні військові дії. Відновлення збройних дій на північному сході ще більше підірве стабільність усього регіону, посилить страждання цивільного населення і спровокує подальші переміщення населення. Перспективи політичного процесу під керівництвом ООН щодо досягнення миру в Сирії будуть складними", - зазначається в комюніке, поширеному в Брюсселі.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Поділитися