comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Світ Європа Конфлікт між Туреччиною і Сирією може закінчитися розпадом НАТО: прогнози експертів
commentss НОВИНИ Всі новини

Конфлікт між Туреччиною і Сирією може закінчитися розпадом НАТО: прогнози експертів

Трамп погрожує знищити економіку Туреччини в разі продовження військової операції

10 жовтня 2019, 15:36 comments1978
Конфлікт між Туреччиною і Сирією може закінчитися розпадом НАТО: прогнози експертів

Президент Туреччини Тайіп Ердоган 9 жовтня оголосив про початок нової транскордонної операції в Сирії. Експерти поділилися з виданням "Коментарі" думками про те, чому це сталося і чим воно загрожує.

"Військова операція Туреччини призведе до затяжної війни з курдами"

Експерт з міжнародної політики Українського інституту майбутнього Ілія Куса впевнений, що турецька військова операція, яка називається "Джерело світу" має наступні цілі:

1) нейтралізація курдського руху, яке Ердоган вважає терористичною організацією і загрозою для кордонів країни (так як сирійські курди мають зв'язок з турецькими курдами, що багато років ведуть партизанську війну проти центральної влади);

2) встановлення контролю над територіями північної Сирії, щоб створити там протурецький анклав, який в майбутньому можна "продати" в політичних переговорах і через нього впливати на центральний Дамаск (по суті — схема "Л-ДНР" на Донбасі)

3) переселити туди до двох мільйонів сирійських арабів-біженців, які створюють Туреччині великі проблеми, будучи серйозним фінансовим тягарем.

"Все це загрожує дестабілізацією регіону і затяжною війною Туреччини з курдами", — прогнозує Ілія Куса.

Трамп гнівався, а Путін заспокоював: на Ердогана "тиснуть" з усіх сторін

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов також зазначає, що для турків активізація курдів – давня головний біль.

"Протягом усього існування Турецької Республіки вона веде політику витіснення і знищення курдських повстанців. Після того як у Сирії відносно стабілізувалася ситуація, курди почали групуватися, озброюватися на одній з територій, прилеглих до Туреччини. І Ердоган вирішив знищити ці групи, поки вони не увійшли в його країну", — підкреслює політолог.

На думку Карасьова, військова операція Туреччини може зірвати мирний процес в Сирії. З цього приводу вже зібрали нараду ООН.

"Путін зателефонував Ердогану. Намагався його заспокоїти, обмежити масштаби військової операції. До того ж, є важливий момент, який стосується Туреччини і США як союзників по НАТО. Штати підтримували курдів – з гуманітарних та інших причин, і не могли не відреагувати на військову операцію зі сторони Туреччини. Тому Трамп виступив з гнівним повідомленням в Твіттері, пообіцявши знищити економіку Туреччини. Намітилися серйозні тріщини у відносинах, — підкреслює директор Інституту глобальних стратегій.

Експерт акцентував увагу на тому, що у Туреччині після США — друга за силою армія в НАТО.

"Туреччина фактично закриває східний фланг Альянсу. Якщо протиріччя будуть продовжуватися, ми побачимо, як ламається і без того розхитана система колективної безпеки. На жаль, все більше розвивається національний військовий егоїзм: сильні країни намагаються вирішувати ті чи інші проблеми (у тому числі територіальні) за допомогою військових операцій та інших насильницьких способів", — зазначає Карасьов.

Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" повідомляло, що сьогодні у першій половині дня Рада безпеки ООН збирає екстрену нараду в зв'язку з гострою військовою ситуацією на північному сході Сирії.


Читайте Комментарии в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: Комментарии
comments

Обговорення

comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!