Пучдемон закликав до проведення нового референдуму про незалежність Каталонії

Пучдемон закликав прихильників незалежності до "мобілізації"

Колишній глава каталонського женералитета Карлес Пучдемон, оголошений в понеділок, 14 жовтня, в міжнародний розшук, закликав до проведення нового референдуму про незалежність Каталонії.

"Немає іншого шляху, як референдум, на якому ми домовимося, чого ми хочемо і як ми цього хочемо. Хай знають: ми не приймемо їх рецепт, заснований на репресії та вироки", - заявив Пучдемон, виступаючи в Брюсселі. Його слова цитує видання Vanguardia.

Він не погодився з вироком Верховного суду щодо дванадцяти каталонських політиків у зв'язку з проведенням незаконного референдуму про незалежності в 2017 році, заявивши, що вчинені ними дії "не є злочином", "оскільки немає ніякого злочину в тому, щоб запропонувати громадянам визначати їх майбутнє".

Крім того, Пучдемон закликав прихильників незалежності до "мобілізації", проте обмовився, що протести повинні бути "демократичними і ненасильницькими".

 Як повідомляли "Коментарі", прокуратура Німеччини почала процес підготовки документів для екстрадиції колишнього каталонського лідера Карлеса Пучдемона в Іспанію.

Нагадаємо, 25 березня він був затриманий у Німеччині на шляху з Фінляндії в Бельгії після видачі іспанським судом європейського ордера на його арешт за звинуваченнями в підбурюванні до бунту і розтраті держкоштів. Зараз політик перебуває в ФРН, за рішенням суду його випустили на свободу під заставу в 75 тис. євро.

Источник: https://www.lavanguardia.com/
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Поділитися