"Нафтова тяжба": Кіпр буде судитися з Туреччиною в Гаазькому суді

У позові кіпрської сторони зазначено, що Туреччина незаконно видобуває нафту в східній частині Середземного моря

Уряд Республіки Кіпр звернувся з офіційним позовом до Міжнародного суду ООН в Гаазі у зв'язку з тим, що турецькі нафтовидобувні підприємства незаконно працюють в східній частині Середземного моря. Про це передає інформагентство "РБК-Україна", посилаючись на західні джерела.

Так, президент Кіпру Нікос Анастасиядес підкреслив, що Нікосія зобов'язана захистити свої суверенні права і за це причини змушена звернутися в міжнародний суд.

"Наше звернення до Гааги переслідує саме цю мету - захистити закон і суверенність", - зазначив глава.

У відповідь на таку скаргу Туреччина заявила, що у Кіпру немає юрисдикції пропонувати ліцензії на видобуток газу, а також, що деякі зони вторгаються на турецький континентальний шельф.

Нагадаємо, раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у НАТО стурбовані нестабільною позицією Туреччини і дотриманням домовленостей всередині Альянсу.

На думку політолога-міжнародника Георгія Кухалейшвілі, Туреччина сприяє Росії, блокуючи процес прийняття рішень в НАТО. Адже заблокований Туреччиною план НАТО націлений на протидію російської загрози на східному фланзі. У країнах Балтії немає потужних збройних сил, здатних потягатися з російською армією – другий армією в світі. На думку співробітників американської аналітичної корпорації РЕНД Яна Осборна і Стефана Фанагана, зміцнити обороноздатність Польщі, Естонії, Литви і Латвії шляхом інвестування НАТО понад 120 млн дол. в придбання різного спеціального устаткування для збройних сил цих країн, включаючи сучасну стрілецьку зброю, датчики, засоби зв'язку, створення центрів збору і обробки розвідувальної інформації, проведення різних тренінгів у сфері протидії кібер-загроз і гібридним загрозам, яскравим прикладом яких є агресія РФ в Україні.