Рубрики
МЕНЮ
Олеся Солдатенко
У Лондоні розгорівся політичний скандал навколо доповіді про можливе втручання Росії в британську політику. Уряд Бориса Джонсона звинувачують у навмисній затримці виходу документа напередодні дострокових парламентських виборів. Тим часом сайти британської Лейбористської партії зазнали хакерської атаки за кілька тижнів до парламентських виборів. їх намагалися вивсети в оффлайн. Про це пише BBC.
Повідомляється, що британський уряд ще 4 листопада мав опублікувати доповідь, присвячену темі "російського втручання" в британську політику, зокрема, в референдум щодо Brexit. У доповіді стверджується, що результати референдуму 2016 року про вихід країни з ЄС були спотворені через діяльності Кремля. Зазначається, що публікація була відкладена до позачергових виборів, які мають відбутися у Великій Британії 12 грудня.
Документ обсягом в 50 сторінок став результатом 18-місячного розслідування комітетів з розвідки і безпеки британського парламенту. 10 листопада видання The Times, якому стало відомо про зміст доповіді, написало, що там фігурують імена дев'яти бізнесменів російського походження, які є спонсорами Консервативної партії.
Серед російських бізнесменів, які фігурують у звіті, є Александр Темерко, який працював у міністерстві оборони Росії і раніше хвалився, що дружить з прем'єр-міністром. За останні сім років Темерко пожертвував консерваторам понад 1,2 млн фунтів стерлінгів. Також серед інших у звіті згадується Любов Чернухіна, одружена з Владіміром Чернухіним, колишнім союзником Путіна. Раніше Чернухіна заплатила 160 тисяч фунтів стерлінгів за тенісний матч Джонсона і експрем’єра Кемерона, а за минулий рік пожертвувала понад 450 тисяч фунтів стерлінгів.
У звіті також містяться занепокоєння з приводу колишнього російського шпигуна Александра Лебедєва, якому належать газети Evening Standard та Independent. Син Лебедєва Євгеній є близьким другом Джонсона і неодноразово приймав його на вечірках у замку в італійській Перуджі у час, коли Джонсон був мером Лондона та міністром закордонних справ.
Джерела, які бачили звіт, розповіли Times, що причиною блокування публікації документа є висвітлення зв'язків між донорами консерваторів та ФСБ.
Стало відомо, що прем’єр міністр Борис Джонсон отримав готову доповідь ще 17 жовтня. Але, згідно з законом про юстицію і безпеку, прем'єр повинен оцінити, чи немає в цій доповіді інформації, яка, в разі оприлюднення, завадить роботі органів безпеки і розвідки. В свою чергу експерти повідомили, що прем'єр встигає оцінити таку інформацію за 10 робочих днів.
Британський міністр фінансів Саджид Джавід розповів BBC, що терміни публікації доповіді відповідають прийнятим стандартам, враховуючи чутливий характер змісту.
Однак міністерка закордонних справ у тіньовому кабінеті міністрів Великобританії Емілі Торнберрі заявила, що рішення відмовитися від публікації доповіді до виборів 12 грудня було "очевидно політично мотивованим".
Як раніше повідомляло видання "Коментарі", Британії строго визначили терміни для пропозицій по Brexit.
Новини партнерів
Новини