В США компанію Johnson оштрафували на півмільярда доларів

У компанії заявили, що вини не визнають і подадуть апеляцію у Верховний суд

У штаті Оклахома суддя Тед Бокман визнав компанію Johnson&Johnson і її структури відповідальними у розпалюванні опіоїдного кризи в регіоні і зобов'язав її сплатити за це $572 млн.

Юристи штату вважають, що з 2000 року в Оклахомі близько 6000 чоловік загинули від передозування опіоїдів. В суді прокурор штату Майк Хантер заявив, що з 2007 до 2017 року від цього загинули 4563 людини. Влада Оклахоми звинувачують фармацевтичні компанії в тому, що кризі сприяла їх агресивна реклама, в якій стверджувалося, наскільки опіоїди ефективні при хронічних болях.

Раніше в 2019 році влада Оклахоми дійшли досудовим угодами з ще двома фармацевтичними компаніями. Виробник знеболюючого препарату оксиконтін (OxyContin), Purdue Pharma погодився виплатити $270 млн, а ізраїльська Teva Pharmaceutical Industries - $85 млн.

Purdue Pharma, що належить родині мільярдерів Саклеров, почала просувати оксиконтін в 1990-х як знеболююче. Johnson&Johnson швидко оцінила потенціал такого роду ліків. Її фармацевтичний підрозділ Janssen було засновано винахідником наркотичного препарату фентаніл Паулем Янссеном. З появою на ринку оксиконтина компанія почала активно розширювати ринок фентанілу, заявляючи, що ризик звикання дуже низький.

Як повідомляв портал "Коментарі", США оштрафували Deutsche Bank на 16 млн доларів за корупцію.