Головна Новини Світ США Україна повинна мовчати: Експерти оцінили ймовірність імпічменту Трампа
commentss НОВИНИ Всі новини

Україна повинна мовчати: Експерти оцінили ймовірність імпічменту Трампа

Експерт не виключив, що у справі про імпічмент Трампа можуть з'явитися нові свідки

11 грудня 2019, 17:37 comments3406
Поділіться публікацією:
Україна повинна мовчати: Експерти оцінили ймовірність імпічменту Трампа

Конгресмени-демократи висунули обвинувачення проти президента США Дональда Трампа. Його звинувачують у зловживанні владою та перешкоджання роботі Конгресу в розслідуванні справи про імпічмент. Обидва звинувачення пов'язані зі скандалом навколо телефонної розмови Трампа з президентом України Володимиром Зеленським. На думку демократів, глава Білого дому намагався чинити тиск на українську владу з метою здобуття компромату на ймовірного конкурента — колишнього віце-президента Джо Байдена. Імовірно, юридичний комітет проголосує за проект із звинуваченнями у п'ятницю, 13 грудня, а Палата представників розгляне наступного тижня.

Експерти розповіли виданню "Коментарі", які шанси на імпічмент, а також — як Україні позбутися від постійного втягування у внутрішньоамериканську політичну боротьбу.

Розрахунок демократів простий

Політексперт, кандидат політичних наук Олександр Палій вважає, що загроза імпічменту Трампу — це скоріше політичне питання, пов'язане з виборчою кампанією.

"Якщо Трамп отримає імпічмент в Палаті Представників (Конгрес), йому буде складно обиратися знову. На це і розрахунок його супротивників, — пояснює Палій. – Та оголошення імпічменту Палатою представників цілком можливо. Там необхідна проста більшість, а вона зараз у демократів, його можуть підтримати і деякі республіканці. Далі імпічмент розглядає Сенат у форматі фактично судового засідання, і там для остаточного результату необхідно зібрати дві третини голосів, а це тепер виглядає малоймовірним. Але саме по собі оголошення імпічменту Палатою Представників було б серйозним ударом по Трампу".

Керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку Ігор Рейтерович вважає, що Трампу навряд чи загрожує імпічмент.

"Процедура дуже складна. До того ж, в Сенаті, на відміну від Конгресу, більше республіканців. І на підставі тих матеріалів, які представлені на даний момент, вони навряд чи проголосують за процедуру імпічменту, — вважає Рейторович. — Якби були докази, які повністю дискредитували Трампа в контексті нацбезпеки США – інше. Але оскільки зараз явно простежується політичний момент, не впевнений, що більшість сенаторів-республіканців підуть проти президента-однопартійця, прирікаючи Штати на внутрішні потрясіння".

У той же час експерт підкреслює, що ми не знаємо повноти картини. І не виключає, що можуть з'явитися нові свідчення, які серйозно вдарять по голові Білого дому.

"Ми втягнуті в міжпартійне протистояння США. І оптимальний варіант – максимальне ігнорування цієї теми, — говорить Рейтерович. — З іншого боку, якщо будуть прямі звернення, потрібно максимально заперечувати наше можливе втручання в американські процеси нібито чиниться на нас тиск. Як це робив нещодавно помічник президента України Андрій Єрмак. За його словами, представники США, з якими він зустрічався, не говорили з ним про зв'язок між військовою допомогою нашій країні і розслідуванням "справи Байдена". Мовляв, це були звичайні робочі відносини в рамках дозволених процедур... Важливо підкреслювати, що нам нема чого приховувати. При цьому потрібно розуміти, що тиснути на нас і демократи, і республіканці будуть все менше, тому що це буде вже виглядати як втручання у внутрішні справи України".

Тільки так, намагаючись пройти між крапельками, будучи максимально обережними у висловлюваннях, можна розраховувати на те, що внутрішня буря в США нас не зачепить, упевнений експерт.

"Але в будь-якому випадку відносини між Україною і США постраждали. І незалежно від результатів президентських виборів у Штатах восени-2020 доведеться вибудовувати відносини по-новому", — резюмує Рейтерович.

Продалися "вашингтонському обкому"

Політолог Андрій Золотарьов вважає, що втягування України у внутрішньополітичну американську гру — цілком і повністю заслуга нашої попередньої влади.

"В ході минулої виборчої кампанії в США наша центральна влада "поплутала береги" — і відкрито виступила на підтримку демократки Хілларі Клінтон, — нагадує політолог. — Досить згадати агітацію колишнього посла України в США, антитрампівські пости міністра МВС Арсена Авакова (які він потім стер). Це була свідома позиція українського керівництва. Як люди поверхневі вони не прорахували наслідків. І коли Трамп переміг, його ставлення до України було відповідним".

Золотарьов вважає, що шанси "звалити" Трампа за допомогою імпічменту невеликі. Акцент, за його словами, робить на нову виборчу кампанію, а основна мета демократів — підірвати позиції чинного президента.

"Трамп, в свою чергу, буде відбивати всі звинувачення своїми. Зокрема, заявляючи, що демократи замішані в корупції, що саме вони створили ситуацію, коли Україна втрутилася в американські вибори. І це — досить серйозні звинувачення, — впевнений Золотарьов. – Люди, які прийшли до влади в 2014 році вже тоді розміняли Крим, розплатилися державним суверенітетом за можливість утриматися при владі. Фактично ми маємо ситуацію, коли ті, хто кричав про порятунок від російського впливу, продали себе і країну з потрухами "вашингтонському обкому". Якщо будемо і далі орієнтуватися на маяки, які нам виставив МВФ і наші зовнішні "партнери", ні про який суверенітет мови бути не може. Ми перетворюємося в постачальника дешевих ресурсів, в аграрну сировинну країну. Політичної волі змінити це поки не видно".



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!