"Порушення закону Магнітського призвело до рекордних санкцій США", - Майк Помпео

За цей тиждень 68 організацій з дев'яти країн зазнали економічних санкцій США

Рекордна кількість приватних осіб і організацій зазнали американським санкцій з початку цього тижня у зв'язку з Днем захисту прав людини, який відзначався на цьому тижні. Про це розповів державний секретар США Майк Помпео, передає "Інтерфакс-Україна".

"З понеділка США ввели санкції відносно 68 приватних осіб і організацій з дев'яти країн за звинуваченнями в корупції і порушенні прав людини в рамках дії закону Магнітського", - розповів глава американської дипломатії.

За його словами, санкції були введені у відношенні громадян і структур з ДР Конго, Камбоджі, Латвії, Лівії, М'янми, Пакистану, Сербії, Словаччини та Південного Судану.

"Вчора за порушення прав людини ми ввели санкції проти двох приватних осіб - колишнього саудівського дипломата Мухаммеда ат-Тайбы, який був генеральним консулом в Стамбулі, коли там був убитий саудівський журналіст Джамаль Хашкаджи, другий - Аслан Ирасханов, який зараз займає посаду голови УМВС РФ в Грозному ", - зазначив Помпео.

Закон Магнітського — ініційований Вільямом Браудером прийнятий у грудні 2012 року в США закон, що скасовує поправку Джексона-Веніка і вводить персональні санкції щодо осіб, відповідальних за порушення прав людини та принципу верховенства права в Росії.

Нагадаємо, раніше портал "Коментарі" повідомляв, що українські експерти оцінили ймовірність того, демократы США зможуть домогтися імпічменту Дональду Трампу.