Одкровення Болтона про Трампа стануть частиною ефекту снігової лавини
Колишній радник президента США Дональда Трампа з нацбезпеки Джон Болтон написав книгу, в якій, зокрема, розкритикував главу Білого дому за політику щодо України (тиск) і Росії (загравання). Експерт Українського інституту політики Олександр Теплюк проаналізував для видання «Коментарі», як ці одкровення можуть позначитися на внутрішньополітичної ситуації в Штатах, а також на Україні
"Згідно з контрактом з Simon & Schuster, 23 червня має вийти книга-мемуари ("Кімната, де це сталося") Джона Болтона – екс-радника президента США Трампа з національної безпеки (з 9 квітня 2018 по 10 вересня 2019 року).
Ця книга стала бестселером №1 на Amazon.com ще до потрапляння в книжкові магазини.
Міністерство юстиції США подало позов, щоб не дати вийти мемуарам. Аргументували тим, що там багато секретної інформації, яка може зашкодити безпеці Америки.
Навіть не вникаючи в те, що написано в книзі (поки що доступні лише деякі моменти), все, що відбувається навколо неї, можна охарактеризувати – ВИБОРИ БЛИЗЬКО.
Чим ближче дата Х (а президентські вибори в США, нагадаю, намічено на осінь), тим сильніше будуть інформаційні та репутаційні удари по чинному президенту Трампу, який має намір йти на другий термін.
Акції протестів, книга, ті чи інші судові розгляди – це все зменшує шанси нинішнього президента на перемогу цієї осені.
Якби книга вийшла до коронавіруса і масових протестів (як у зв'язку з карантинними заходами, так і у зв'язку з вбивствами поліцією афроамериканців), то ефект був би не настільки значним. Але в даному випадку ефект сніжної лавини – неминучий.
Щодо України. Наслідки одкровень Болтона (згідно матеріалу The New York Times, він підтвердив у своїй книзі, що Трамп прямо пов'язав можливість виділення військової допомоги Україні з розслідуваннями, в яких фігурували його суперники-демократи – колишній віце-президент США Джо Байден і Хілларі Клінтон – ред.) для нас, думаю, дорівнюють нулю. Адже ми всього лише інструмент – і то використаний. На сьогодні українській владі важливо зайняти максимально нейтральну позицію – і не "вляпатися" у внутрішні американські розборки, як траплялося раніше".