Держава не повинна лізти на приватні території
Економічний експерт, координатор громадської ініціативи "Рух бізнесу України" Андрій Гарнат висловив виданню «Коментарі» думку, що закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної", прийнятий в 25 травні 2019 роки (певні норми, в тому числі щодо обов'язкового українського в сфері обслуговування почали діяти з 16 січня 2021-го), посилив розкол і напругу в суспільстві
А Ви не допускаєте, шановне панство, що громадянин може вирішити, що завтра він говорить у себе вдома (в своїй країні) тільки, наприклад, польською (так йому подобається), з усіма і всюди.
І він буде прав, бо ніхто не в праві йому забороняти, так само як і нав'язувати, а також не зобов'язаний його при цьому розуміти.
Обов’язкове знання української мови для спілкування держслужбовців з їх клієнтами-громадянами, коли вони на роботі, це – норма. Бо всім громадянам гарантовано треба розуміти, що говорять держменеджери, яких вони "нанімають" на виборах для адміністрування.
Але, є і нюанс.
Якщо брати до уваги те, що 40% в державі говорять руською, то мабуть слід добавити для обовязкого знання держменеджерам щє й руську мову?
І це буде чесно, і буде реальна повага до всіх громадян, на ділі та без подвійних стандартів.
У побуті, в приватному бізнесі, людина в праві спілкуватися будь якою мовою (хоч самою незрозумілою) спілкування, хоч жестами, хоч взагалі мовчати.
Внутренний рынок, потребители и производители отрегулируют естественным образом отношения между собой, win win.
Держава не повинна лізти на приватні території.
Робити тут "Національний піонерський табір", де замість червоних краваток вишиванки, а замість слави партії і ранкової лінійки, обов'язковый спів гімну, славней та релегійна пропаганда у школах - це найгірша стратегія на початку 6-го технологічного укладу. Особливо для держави, якій конче потрібно вистрибнути у своєму розвитку до гори на рівень наднаціональних проектів.
На 6-му абзаці не користувались гуугл перекладачем? ) то все буде добре.
Будьте мудріші.
Make