Парламентські вибори в Україні: партії провели з'їзди і представили своїх кандидатів у депутати

Більшість партій, які мають намір боротися за місця в парламенті на найближчих виборах, наприкінці минулого тижня провели свої з'їзди. Згідно з соцдослідженнями, лідерами серед виборців на сьогоднішній день є партії: "Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя" та "Європейська солідарність" (колишня БПП "Солідарність").

Парламентські вибори в Україні: "Слуга народу"

Найбільш очікуваним був з'їзд партії "Слуга народу", яка, згідно з опитуваннями, може зайняти 40-50% місць в новому парламенті. Спочатку захід анонсувався на суботу, 8 червня. Але потім його перенесли на неділю. Місце, втім, залишилося тим самим – Національний ботанічний сад ім. Гришко.

Європейську солідарність". А 31 травня відбувся з'їзд ЄС, де були представлені умовно нові обличчя партії і заявлено про те, що вона візьме участь у парламентській кампанії.

Головним "очищенням" стала відсутність в ЄС одіозних нардепів фракції БПП, людей "близького кола" Петра Порошенка – Олександра Грановського та Ігоря Кононенка. Вже відомо, що вони мають намір йти до ВР по мажоритарних округах.

На чолі штабу оновленої партії (якій зараз соціологія дає 7-8% голосів на парламентських виборах) став заступник голови фракції БПП Сергій Березенко, який раніше керував передвиборною президентською кампанією Петра Порошенка.

За словами Березенко, команду оновлять серйозно, а ось меседжі міняти не будуть. Так само як лідера – першим у списку буде Порошенко.


Крім нього, до першої п'ятірки увійшли:

- спікер ВР Андрій Парубій (до парламенту пройшов від "Народного фронту");
- віце-спікер Ірина Геращенко (запевняє, що вперше отримала партквиток);
- Михайло Заброцький, командир 95-ї окремої аеромобільної бригади, Герой України, з листопада 2017 по березень 2018 року – командувач силами АТО;
- Софія Федина, співачка і волонтер, "голос Майдану" у Львові.

"Хтось призначає на посади кадри з "95-го кварталу", а для нас важливіші ті, хто пройшов 95-ту бригаду, – пожартував Порошенко, представляючи першу десятку. – Кожен зі списку "Європейської солідарності" – зірка у своїй області. А разом вони повинні сформувати зіркову команду, яка забезпечить Україні гідне місце під зірками європейського прапора".


Друга п'ятірка – теж не нові обличчя:

- лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв;
- командир медичного батальйону "Госпітальєри" Яна Зінкевич;
- колишній голова Львівської ОДА Олег Синютка;
- заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз;
- віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.


У списку ЄС – багато жінок. Як пояснив Порошенко, це зроблено "в повній відповідності з європейським принципом гендерної рівності".

Генпрокурор Юрій Луценко, опинився поза ЄС. "Як генеральний прокурор, він не має права. Йому це прямо забороняє закон", – пояснила його дружина, нардеп Ірина Луценко, яка йде на вибори від "Європейської солідарності".

За словами Петра Порошенка, його оновлена партія йде на вибори, щоб захищати "розкручений маховик європейської та євроатлантичної інтеграції" від впливу зовнішніх сил і "внутрішньої п'ятої колони". Звучали традиційні слова про важливість "не допустити реваншу проросійських сил", хоч цей реванш, на думку експертів, багато в чому став можливий через договорняки команди Порошенка з представниками цих сил.

П'ятий президент запевнив, що готовий стати прем'єр-міністром, якщо його партія переможе на виборах.