Рубрики
МЕНЮ
Мария Чиренко
Радник президента Данило Гетманцев висловив переконання, що Україна зайняла деструктивну позицію, відключивши аннексованому Криму воду.
"Відключаючи водопостачання окупованим територіям, ми шкодимо людям, які є нашими громадянами. Мені здається, що це не той метод, який потрібно використовувати для відновлення контролю над нашими територіями", — сказав він.
Політологи розповіли виданню "Коментарі", про що можуть свідчити такі заяви і які перспективи запуску Північно-Кримського каналу.
За словами політолога Олега Саакяна, питання постачання води до Криму досить чутливе.
"Якщо виходити з принципу нашкодити-не нашкодити населенню, то потрібно розуміти, що будь-яка війна – це зло. І так ми не можемо дійти до того, що не можна стріляти у відповідь, тому що з тієї сторони можуть бути убиті. Це — слабка позиція, яка може обернутися куди більшою кількістю жертв. І ми таке вже проходили з Росією", — сказав він, нагадавши, що Крим є окупованою територією і відповідальність за все на півострові несе Росія.
Експерт також вказав на відсутність у команди президента комплексного бачення проблеми окупованих територій. І будь-які резонансні заяви "можуть списуватися на особисту думку одного з членів команди".
"Це виглядає як політтехнологія, але з часом почне викликати роздратування в суспільстві – аж надто діаметрально протилежні думки висловлюють члени однієї команди", — констатував Саакян.
Політолог Кирило Молчанов, в свою чергу, висловив упевненість, що відновити постачання води до Криму найближчим часом неможливо.
"А далі, — хіба що після зустрічі Зеленський — Путін, — продовжує експерт. — Приміром, РФ піде на підписання транзитного контракту на газ (в чому є вигода для України), а з української сторони буде поступка у вигляді відновлення подачі води. Але це все перспектива вже весни 2020 року в кращому випадку. Та й то — малоймовірно", — сказав він.
На думку політолога, подібні заяви членів команди Зеленського більше схожі на загравання з різними групами виборців.
"Той же Богдан говорить про російську мову для Донбасу, а потім виявляється що це його особиста позиція, а не президента",- нагадав Молчанов.
Зазначимо, до анексії Криму в 2014 році Україна забезпечувала до 85% потреб населення Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал. Після анексії навесні 2014 року Україна припинила постачання води з Дніпра в канал. Нестача прісної води, за словами експертів, залишається однією з головних проблем Криму. Дефіцит компенсується викачуванням підземних вод.
Новини партнерів
Новини