Головна Новини Політика Одні «грабят», інші «грабують»: експерти прокоментували заяву Зеленського
commentss НОВИНИ Всі новини

Одні «грабят», інші «грабують»: експерти прокоментували заяву Зеленського

Політологи називають заяву президента Володимира Зеленського суб'єктивною позицією

8 липня 2019, 19:58
Поділіться публікацією:
Одні «грабят», інші «грабують»: експерти прокоментували заяву Зеленського

В своїй сьогоднішній заяві новообраний президент Володимир Зеленський розкритикував українських політиків. Ті, хто виступає за Росію, на його думку будуть "грабить" країну, а ті, хто за Європу — будуть "грабувати". Але і одні, і інші, за словами Президента, живуть в одному селі під Києвом.

"Різниця між ними — одна. Перші будуть "грабить", а інші будуть "грабувати". Задумайтеся. І так звані "проєвропейські" і "проросійські" політики. Задумайтеся. Адже всі вони чудово і мирно живуть один з одним по сусідству — у відомому селі під Києвом. І після показових бійок у Верховній Раді України і перепалок у студії політичних ток-шоу, вони спокійно збираються за триметровим парканом чийогось маєтка і піднімають келих з дорогим віскі. Як думаєте, за що вони п'ють? За Росію або за Європу? Думаю, що не за Україну", — сказав у своїй заяві Володимир Зеленський.

За словами політолога, експерта Українського інституту аналізу політики та менеджменту Владислава Дзівідзінського, це заява не є позицією ні країни, ні президента зокрема.

"Заява є результатом відповіді на спровоковану в українському суспільстві тему з приводу пропозиції "телемосту". "Телеміст", який був запропонований ведучим програми російського телебачення є маркером можливого налагодження відносини між Росією і Україною через елемент комунікацій і діалогу. Але це все потрібно розглядати виключно в ряді "площин". Всі оцінки говорять про активну політичну фазу виборчого процесу. В Україні зараз діють на оглядку цього процесу. У Росії теж є ряд інтересів за підсумками цих виборів, як і ряд політичних сил, яких вони підтримують", — каже політолог.

Дзівідзінський зазначив, що сама заява Зеленського — не більше, ніж відповідь на запит суспільства. Крім того, вона виключно політична, а не державна і вкладається в розрізі виборчої кампанії.

"Він, насамперед, покритикував свого політичного опонента — "Опозиційну платформу — За життя", яка працює у тому ж самому електоральному полі на південно-сході країни. Вона продовжує, хоч і трохи, набирати електоральні бали, а "Слуга народу" починає їх втрачати. При цьому "Слуга народу" не встигає впоратися на центральному рівні та на самоплив пустила ситуацію на мажоритарних округах. Я, як політолог, припускав, що їм будуть передані інструменти, які допомогли виграти Зеленському вибори, але навіть цього не відбувається. Немає методичок, технологій, тому виборча компанія по мажоритарній системи дасть менше голосів, ніж передбачалося. Для того, щоб продемонструвати головні партійні "меседжі" і за рахунок цих "меседжів" посилити мажоритарних кандидатів, був гарний медіапривід, який залучив до себе масу уваги", — пояснив експерт. 

Владислав Дзівідзінський також упевнений, що Росії вже вдалося розіграти свою "карту".

"Від Росії всього лише ведучий, всього лише одного телеканалу, дав лише запит. І у нас встигли відреагувати на це президент, глава РНБО, генпрокурор, в. о. глави СБУ, всі лідери фракцій, ця тема обговорюється на всіх телеканалах. Красивий піар-хід в інформаційному просторі, який розіграний з мовчазної або з не мовчазної згоди Путіна. Це тому, що зараз ніхто не готовий говорити про те, як змусити РФ виконувати Мінські угоди, про механізм зниження тарифів, про реформи децентралізації, про бюджет. Всі зараз просто коментують інформаційний привід. А Зеленський просто покритикував дві політичні сили, натякаючи вже на очевидну співпрацю між Медведчуком і Порошенко, кожен один з одного робить ворога, тим самим збираючи ядерний електорат і розігруючи потужний інформаційний меседж. Одні про ворогів України, а інші про захист російськомовного населення. Зеленський вперше дозволив собі дуже просто це прокоментувати. Форма коментаря, на жаль, театралізована, але іншої форми у нього бути не могло, враховуючи, що специфіка людини така", — зазначив він.

Політичний експерт Світлана Кушнір вважає, що заява Зеленського є суб'єктивною. 

"Це позиція суб'єктного політика. Інша справа, чи є під цією суб'єктністю основа? Але заяву зроблено: яскраво, красиво і не двозначно. Якщо ми згадаємо партію "Слуга народу", Дмитро Разумков заявляв, що вона має лібертаріанську ідеологію, і можна було б припустити, що бажання керуватися прагматичними, економічними і вигідними для держави інтересами, в цій заяві є. Інша справа, чи можна в тих умовах, в яких зараз знаходиться Україна, і з тими політиками, про які заявив Зеленський (ті, що "грабят" і ті, що "грабують"), на когось сператися? Може він провести цю ідею лібертаріанства?", — пояснила експерт.
Вона також зазначила, що в рамках цієї ідеології Україні необхідно налагодити відносини з ЄС, США, з країнами латинської Америки, з колишніми республіками Радянського Союзу, де зараз потрібні товари української промисловості, а також з Китаєм.

"Китай у своїй стратегії на найближчі 40 років заявив про створення "шовкового" шляху, куди не увійшла Україна. А це нонсенс! Україна лежить на "розі вітрів" цього шляху. Україна — єднальна ланка між європейською частиною Російської Федерації і далі Азією, а також Західною Європою. Ми в Європі, але знаходимося на рівні країн "третього світу". Вистачить президенту на це сил? Чи зможе він вплинути на українських олігархів, щоб їхні інтереси у "пограбуванні" державного бюджету були потіснені? Чи є у президента стратегічно-масштабне мислення, щоб закласти основу зараз економічного процвітання для України? Поки це загадка. Зеленський взагалі загадка і дії його загадкові. Але те, що його заяву окреслилося суб'єктною позицією — це точно", — прокоментувала Світлана Кушнір.

Нічого, крім піару в цій заяві Володимира Зеленського не побачив інший політичний експерт, Михайло Городок.

"Я думаю, що ця заява ніякого ставлення до зовнішньополітичного курсу країни немає. Зеленський — людина "шоу-бізнесу". Він досвідчений, він грамотний в цьому напрямку, він знає, як створюється шоу, як зняти напругу читача, слухача, як створити враження. Тобто, це заява зроблено виключно в площині піару. Вона немає до політики ніякого відношення, взагалі. Це дуже грамотна така, піар-компанія, яка дозволить йому рік, можливо, півтора, створювати ілюзію роботи. І це досить грамотно робиться", — резюмував експерт.

Раніше повідомлялося, що Володимир Зеленський розкритикував телеміст і запросив Володимира Путіна "поспілкуватися".



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!