Ексуповноважена АМКУ Загребельська замішана в корупційних схемах,- ЗМІ

Колишня уповноважена Антимонопольного комітету Агія Загребельська, яка була нещодавно звільнена указом президента, є учасником протиправних схем, передає видання «Капітал».

Так, у 2008 - 2014 рр. Загребельська працювала в своєму ТОВ "Юридичні традиції" разом з братом Володимиром Ахундовим. Вона, як стверджують ЗМІ, покривала злочинців, які перебувають у розшуку, підроблюючи їх підписи на різних документах.

"Один з головних скандалів навколо неї стався в 2010 році. Агія Ахундова виступала адвокатом Надіра Ахундова — можливо, родича, власника елітного азербайджанського ресторану "Бакинський бульвар" у селі Підгірці під Києвом. Його звинувачували в організації каналу по постачанню наркотиків з Азербайджану до України. Зусиллями Агіі суд встав на сторону власника ресторану", - йдеться в повідомленні.

Видання зазначає, що виграш у суді дозволив Ахундовій заручитися підтримкою впливової азербайджанської діаспори.

Під час Євромайдану вона захищала побиту на Бориспільській трасі журналістку Тетяну Чорновіл. Потім нібито близький до Чорновіл Сергій Пашинський став в. о. голови Адміністрації президента і Ахундова була призначена заступника начальника Головного управління з питань судоустрою та правової політики АП. Як стверджують журналісти, за протекцією Пашинського вона була призначена заступником голови Державної виконавчої служби, де нібито була замішана в багатомільярдній схемі з вимивання грошей з допомогою "СЕТАМ" — системи електронних торгів арештованим майном. За даними ЗМІ, Ахундова вступила в змову з власниками збанкрутілих банків і контролювала продаж їм їх же заставних активів за заниженою ціною.

Після звільнення з Мін'юсту вона була призначена на посаду держуповноваженого в АМКУ за квотою "Народного фронту", народними депутатами від якого були Чорновіл і Пашинський.

За даними ЗМІ, найбільш скандальний "проект" Загребельської в АМКУ — захист інтересів лотерей "Патріот" і "МСЛ", які перебувають під санкціями і нібито підконтрольні Пашинському. Журналісти стверджують, що вона приймала рішення проти конкурентів - "УНЛ" і блокувала прийняття документів про прозорі правила гри на ринку лотерей. Як тоді заявляли представники УНЛ, у них вимагали $100 тис. за позитивне рішення.

Журналісти відзначають, що в АМКУ вона займалася розглядом скарг на неправомірні дії учасників публічних закупівель, організовувала тренінги, учасники яких після ставали клієнтами фірми ADS Legal Group, яка контролюється чоловіком Загребельської та її братом.

За даними ЗМІ, Загребельська також була активним учасником схеми блокування тендерів на дорожнє будівництво з боку компанії "Полтавабудцентр" Араіка Амірханяна, якого підозрюють у фінансуванні тероризму та підриві конституційного ладу України. Силовики встановили, що "Полтавабудцентр" в 2017-2018 роках була найбільш активним скаржником у сфері публічних закупівель з метою блокування тендерів на суму близько 20 млрд грн. Як стверджують джерела в АМКУ, компанія шантажувала учасників, вимагаючи відступні в 1,5-3%.

У березні 2019 року набуло чинності рішення суду про притягнення Загребельської до відповідальності за приховування від декларування понад 300 тис. грн. доходів. Згідно з рішенням, вона підлягала обов'язковому звільненню з держслужби з забороною на заняття суспільних посад протягом 3 років. Як зазначає видання, президент Володимир Зеленський своїм указом просто виконав рішення суду.