Нардеп Береза спростував інформацію про наявність у нього ізраїльського громадянства

За словами Борислава Берези, інформація про його друге громадянство - вигадки ЗМІ

Народний депутат Борислав Береза, який знову балотується у Верховну Раду від 213 мажоритарного округу (Троєщина, Київ), спростував поширювану в пресі інформацію про те, що він нібито приховав від Центральної виборчої комісії дані про наявність у нього другого громадянства. Про це сам парламентарій розповів виданню "Коментарі".

За його словами, дані про наявність у нього громадянства Ізраїлю – не більш ніж фейк, поширюваний "брудними" ЗМІ.

"Посольство Ізраїлю у 2015 році офіційно опублікувало дані про те, що я не є громадянином Ізраїлю або резидентом цієї країни. Це фейк, який поширюють, скажімо так, нечистоплотні ЗМІ. Сьогодні виклав у себе на сторінці (в Facebook, - ред.) і скан-копію, і посилання. За 300 доларів на сьогоднішній день мені пропонують зняти ці повідомлення ці ж ЗМІ. Я принципово не плачу гроші за фейкові новини", - підкреслив Береза.

Він також додав, що раніше офіційну відповідь Ізраїлю про відсутність у нього паспорта громадянина цієї країни публікував сайт "Радіо Свобода" - ЗМІ, яке фінансується Конгресом США.

"Мабуть, відповідальність за дачу неправдивої інформації для американців досить серйозна, тому вони дають перевірену інформацію. Наприклад, офіційну відповідь ізраїльського посольства. А у нас спокійно поширюють будь-який фейк, і після виборів я буду з великим задоволенням судитися зі всіма цими структурами", - резюмував нардеп.

Нагадаємо, про наявність у Борислава Берези ізраїльського громадянства ще у 2015 році повідомляли ЗМІ, публікуючи копію виписки з реєстру громадян Ізраїлю, видану Міністерством внутрішніх справ цієї країни.

Так, документ, якщо він справжній, підтверджує наявність у нардепа другого паспорта, отриманого по подвійному прізвищу Бляхер-Береза (Бляхер – прізвище його батька, Береза – прізвище матері). Також у виписці були продемонстровані і паспортні дані, включаючи номер ізраїльського паспорта Берези і місце його реєстрації в передмісті Хайфи Кирьят-Моцкине.

За даними журналістів, в Ізраїль Борислав Береза потрапив завдяки батькові-єврею ще на початку 90-х за програмою репатріації. Подібні програми передбачають видачу тимчасового посвідчення особи строком до трьох місяців, після закінчення яких репатріант зобов'язаний отримати вже постійний паспорт громадянина. В Ізраїлі майбутній депутат прожив три роки, з 1991 по 1993 рік, а значить, він повинен був отримати ізраїльський паспорт.

Источник: coments.ua
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Поділитися