Головна Новини Політика вибори Реальність і ймовірність дострокових місцевих виборів, - думки експертів
commentss НОВИНИ Всі новини

Реальність і ймовірність дострокових місцевих виборів, - думки експертів

Представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук заявив, що команда Зеленського розглядає можливість проведення дострокових місцевих виборів (за графіком вони повинні пройти в 2020 році).

16 липня 2019, 12:55 comments1268
Поділіться публікацією:
Реальність і ймовірність дострокових місцевих виборів, - думки експертів

Наскільки це реально і актуально виданню "Коментарі", пояснили експерти.

"Після двотижневого застою рейтинг пропрезидентської партії "Слуга народу" знову пішов вгору. Це показує соціологія. У цій ситуації дата місцевих виборів буде залежати від того, який результат буде зафіксований на фініші парламентських виборів, — вважає політолог Андрій Золотарьов. — Якщо буде монобольшінство або коаліція з двох суб'єктів, то з високою часткою ймовірності питання дострокових місцевих виборів актуалізують".

Експерт запевняє, що в дострокових місцевих виборах зацікавлена не тільки партія "Слуга народу" (поки рейтинги на піку, є можливість перезавантажити владу зверху до низу), але і ряд інших політсил.

"Так само "Батьківщина" є, по суті, єдиною партією, яка структурована у всіх регіонах країни. На місцевих виборах вона стабільно показує високий результат. І логічно було б частково компенсувати проблеми (у Раду "Батьківщина" проведе не так багато "багнетів") на місцевих виборах, — пояснює Золотарьов. – Зацікавлена у дострокових місцевих виборах і партія "Опозиційна платформа – За життя". Не факт, що нинішній рейтинг  партії Медведчука-Бойко, втримається. Ймовірність того, що дострокові місцеві вибори можуть відбутися вже цієї восени відкидати не варто. У нас під політичну доцільність можна підігнати все".


Аналітик, політтехнолог Олександр Кочетков називає цілком зрозумілим бажання Зе-команди повністю обнулити попередню владу і зробити "все по-новому".

"Вони хочуть лояльного до себе відношення на місцевому рівні. І розуміють, що без очищення влади надій на підвищення її ефективності немає. Але до правильної мети треба йти правильним шляхом, — упевнений експерт. — Увергнути країну у низку виборів — президентські, парламентські, місцеві — це стрес для системи управління. Якщо не міняти критерії виборів і призначення, ми не отримаємо якісно нового покоління управлінців. Будь-які вибори у нас ведуть до громадського протистояння, а нам давно пора зшивати країну".

На думку Кочеткова, спочатку необхідно завершити парламентську кампанію, сформувати стійку коаліцію в Раді, сформувати антикризовий уряд, отримати перші успішні результати діяльності такого уряду, і тільки потім замислюватися про місцеві вибори.

"І перед тим, як їх проводити, уважно проаналізувати всі минулі вибори в Україні і затвердити таку систему, яка дозволяє суспільству контролювати тих, кого він обирає", — резюмує аналітик.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: "Комментарии"
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!