Екстрадиція Фірташа в США: експерти оцінили наслідки для українських олігархів

Штати намагаються побороти «клан Гамбіно» в Україні

Міністр юстиції Австрії Клеменс Яблонер підписав рішення суду про екстрадицію до США українського бізнесмена, власника Group DF Дмитра Фірташа. Адвокати олігарха вже подали клопотання, що дозволяє відстрочити видачу Фірташа американському правосуддю. У разі визнання винним, йому загрожує понад 80 років в'язниці з конфіскацією майна.

Фінансовий експерт Олексій Кущ і глава Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко розповіли сайту "Коментарі" про можливі причини даного рішення і спрогнозували його наслідки для українського політикуму.

"В Україні недооцінили наслідки невдалого візиту колишнього мера Нью-Йорка, особистого адвоката президента США Дональда Трампа Рудольфа Джуліані. Він мав намір зустрітися із Зеленським. Джуліані, який нині є одним зі стовпів Республіканської партії, був свого часу прокурором. І багато в чому сприяв розгрому італійської мафії. І для нього наші фінансово-промислові групи - ті ж мафіозні клани", - зазначив Кущ, навівши приклад з нью-йоркським мафіозним "кланом Гамбіно".


За словами фінансиста, в США почали формувати "досить жорстку політику, спрямовану на обмеження політичного впливу українських олігархів".

"Наша олігархічна структура держуправління сприймалася американцями як необхідне зло в системі стримування Росії. А потім Україна виявилася втягнутою у скандал із втручанням в американські вибори. І всім ФПГ, які намертво зрослися з українським політикумом, вирішили дати по руках. Все, що відбувається з Фірташем і не тільки - це певний посил для них. Американці не дозволять сформувати навколо нової української влади новий олігархічний консенсус. Олігархічний ланцюг буде розірвано", - сказав Кущ, додавши, що основний вплив на владу в Києві матиме "лобі західних банкірів".

Кущ також нагадав, що в Австрії розгорається скандал навколо зв'язків колишніх міністрів з Росією і будь-який міністр на місці Яблонера схвалив би екстрадицію, щоб його не звинуватили у співпраці з Кремлем.

На думку Володимира Фесенка, головним наслідком екстрадиції Фірташа в США стане боротьба за його активи.

"Як показує практика, в таких ситуаціях починається боротьба за поділ імперії. Опоненти і вчорашні союзники будуть пробувати перебрати на себе активи Фірташа в різних секторах. Тим більше, що з питанням фіксації власності все досить складно. Особливо небезпечно, якщо "Інтер" спробує взяти під свій контроль Медведчук. Це гарантує конфлікт, можуть бути негативні наслідки", - пояснив політолог.

Нагадаємо, американське слідство звинувачує Дмитра Фірташа у змові з метою підкупу чиновників в Індії для видобутку титану, який використовується для виробництва реактивних двигунів. Сума можливої хабара нібито становила 18,5 млн дол. Український бізнесмен хотів постачати метал американському авіавиробнику "Boeing". У корпорації підтвердили, що контактували з Фірташем, але жодних офіційних угод з ним не укладали. 25 червня Верховний суд Австрії дав згоду на екстрадицію Дмитра Фірташа в США.

Источник: «Комментарии»
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Поділитися