Coinspot 02.04.2020

BTC/USD

6792.19

ETH/USD

141.09

LTC/USD

40.16

НБУ 02.04.2020

USD/UAH

27.80

EUR/UAH

30.40

RUB/UAH

0.36

Рубрики

МЕНЮ

Головна Статті Політика зовнішня політика Пройшла народна любов: експерти відзначають падіння рейтингів партії «Слуга народу»
НОВИНИ Всі новини

Пройшла народна любов: експерти відзначають падіння рейтингів партії «Слуга народу»

Лідером парламентської гонки на даний момент є пропрезидентська партія «Слуга народу». Щоправда, експерти відзначають, що наближаючись до виборів, популярність і рейтинги партії почали падати.

5 липня 2019, 17:44 1642
Автор:

• Татьяна Веремеева

Пройшла народна любов: експерти відзначають падіння рейтингів партії «Слуга народу»

Незважаючи на те, що підготовка до дострокових парламентських виборів в Україні цього разу відбувається у прискореному режимі, багато українців уже визначились за кого віддадуть голоси 21 липня. У той же час, соціологи не втрачають часу і складають рейтинги політсил, за які готові проголосувати українці.

Рейтинг партії "Слуга народу": мінус 5-7% за місяць

Як показує аналіз рейтингів партії в 2019 році, проведений експертами Українського інституту аналізу та менеджменту політики, "Слуга народу" пройшла шлях зростання власного рейтингу від мінімуму до 24,8% підтримки в березні, до максимуму у 51,3% в червні за даними "Соцісу" та Комітету виборців України. Це зробило політичну партію, яку пов'язують з президентом Володимиром Зеленським, безсумнівним лідером електоральних уподобань українців і фаворитом майбутніх дострокових виборів до ВР.

Особливо стрибок помітний на тлі падіння або стабільності рейтингів інших партій:

- БПП перейменований в "Європейську солідарність" – з 14,7% у березні до 8,1%, за даними дослідницької компанії "Active Group";
- "Батьківщина" – з 17,6% до 8,6%;
- "Громадянська позиція" – з 9,3% до 2,9%;
- "Радикальна партія" – з 5,3% до 4,7%.

Винятки склали "Опозиційний блок", який наростив рейтинг з 4,4% до 5,1% і "Опозиційна платформа – За життя", яка зберігає рейтинг на рівні 9,2%. Відкриттям стала партія "Голос" Святослава Вакарчука, яка з 1,5% у квітні наростила рейтинг до 6,5%.

Але якщо перша половина червня була часом найвищого зростання рейтингу "Слуги народу", то вже наприкінці місяці соціологи відзначили падіння підтримки політичної партії, що склало від 3% до 7%.

Результати опитування, проведеного 20-24 червня соціологічною групою "Рейтинг", свідчать про те, що рейтинг партії "Слуга народу" становить 45,3%, у той час, як станом на 4 червня за політсилу готові були проголосувати 48,2% опитаних українців.

Спільне опитування Центру "Соціальний моніторинг" і Українського інституту соціальних досліджень ім. А. Яременко фіксує рейтинг "Слуги народу" у 43,2%. Дослідницька компанія "Active Group" надає підтримку партії 41,1% серед визначилися в своєму виборі.

Рейтинг партії "Слуга народу": жарти про тарифи і "токсичні кандидати"

Експерти в один голос констатують зниження рейтингу "Слуги народу" і в цілому одностайні в оцінці причин. Такому розвитку подій сприяли неоднозначні кадрові призначення, скандальні заяви представників нової команди, і зміна риторики укупі з відсутністю реальних досягнень.

Так політолог, експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики Микола Спірідонов наводить приклад одного з кандидатів, які "прямо підставляють і дискредитують пропрезидентську партію".

"Загалом, Володимиру Зеленському та його команді варто було б ретельніше перевіряти своїх кандидатів у депутати та їх біографії. Інакше від нинішнього високого рейтингу партії "Слуга народу" можуть залишитися тільки смутні спогади", – констатує експерт.


Політолог Михайло Чаплига виділяє кілька факторів, які негативно відбиваються на рейтингах партії – це поява "токсичних" кандидатів у списку і по мажоритарці, а також призначення неординарних персон і відсутність значимих дій з боку президента.

Дещо інші причини падіння рейтингу партії "Слуга народу" бачить політолог, директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник. Кажучи про помилки спікерів президента, в тому числі про тарифи, експерт виділяє два основні чинники.

"Як показав перший тур президентських виборів підтримка особисто Володимира Зеленського, що переноситься і на партію, становила приблизно 36%, яка до літа зросла до 50%, але на цьому резерв для зростання підтримки президента і його політичної сили вичерпався. Кожна допущена помилка веде до зниження рейтингу, який на сьогодні опустився приблизно до 43-45%", – називає першу причину експерт в інтерв'ю виданню "Коментарі".

Другий помилкою, на думку Бортника, стала "світська" ставка на президента прозахідний курс – на інтеграцію з ЄС, поїздки для переговорів із західними лідерами, в той час як чимала частина електорату президента представлена на Південно-сході України. Після останніх кроків Володимира Зеленського прихильники президента з цих регіонів відчули розчарування і відмовилися від підтримки глави держави і його партії.

Загалом на тлі яскраво вираженої тенденції падіння рейтингу "Слуги народу" кожен новий негативний інформаційний шум навколо партії явно не йде їй на користь.

Так, в останні дні набирає обертів скандал навколо можливого подвійного громадянства (українського та ізраїльського) одного з кандидатів від "Слуги народу", автоблогера Олександра Куницького.

Про російське громадянство кандидата від "Слуги народу" по мажоритарному округу №59 у Донецькій області Наталії Цибань, зареєстрованої в кримській Ялті, окупованій РФ, заявив журналіст Артем Фурманюк.


Якщо подібна тенденція буде зберігатися і надалі, то, як заявив виданню "Коментарі" Руслан Бортник, рейтинг "Слуги народу" може опуститися до 40% до моменту початку виборів. У разі якихось кроків з боку президента чи політсили, які можуть негативно або позитивно вплинути на рейтинг партії, останній буде змінюватися відповідно до зробленими кроками.

Рейтинг партії "Слуга народу": битва за мажоритарку

Падіння рейтингу "Слуги народу" може серйозно вплинути на результати голосування 21 липня і навіть змінити конфігурацію влади, яку сформують парламентські вибори.

Так, на думку Михайла Чаплиги, фактор дострокових виборів у Верховну Раду зіграє на руку партіям, у яких менш мобільний електорат і у яких є організаційна структура та ідеологічне ядро, яке може мобілізувати електорат в день виборів.

З цієї точки зору перевагу мають "Батьківщина" і "Опозиційний блок": перші за рахунок ядра у вигляді сільського електорату, другі – за рахунок ставки на мерів великих міст, здатних мобілізувати електорат і сильних кандидатів у мажоритарних округах.

Серед переможених, на думку експерта, можуть виявитися "Слуга народу" та "Голос".


Руслан Бортник виділяє три чинники, пов'язані з виборами і конфігурацією влади, на які може вплинути продовження падіння рейтингу "Слуги народу".

Перш за все, за його словами, критично зросте значення виборів у мажоритарних округах, на яких розгорнеться основна боротьба і стане показником перемоги на вибори. Може навіть статися так, що партія, яка набрала більшість з партійними списками, програє в мажоритарних округах і не зможе стати переможцем парламентських виборів. Як наслідок, варто очікувати особливо запеклої боротьби на мажоритарних округах з використанням брудних технологій.

Другим фактором, на думку Руслана Бортника, може стати зростання шансів на потрапляння у ВР інших політичних сил, до яких може перейти частину електорату. Це можуть бути партії Анатолія Гриценка "Громадянська позиція", Ігоря Смешка "Сила і честь", з дещо меншою ймовірністю "Самопоміч" Андрія Садового та партія блогера Анатолія Шарія.

У підсумку результати виборів 21 липня можуть бути не самими сприятливими для "Слуги народу" і безпосередньо вплинути на конфігурацію влади в Україні.

"Якщо падіння рейтингу продовжиться і перемогти по мажоритарці не вийде, у "Слуги народу" може не вийти створити однопартійну коаліцію і їй доведеться шукати партнерів, в ролі яких можуть виступити насамперед "Батьківщина" і "Голос" Святослава Вакарчука, можливо, "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка разі потрапляння у ВР. У такому разі ймовірно розподіл постів прем'єр-міністра або спікера на користь партнерів по коаліції. Останнє радикально вплине на розстановку влади в країні", – підкреслив Руслан Бортник в інтерв'ю виданню "Коментарі".

В загалом експерт прогнозує, що за час президентського терміну Володимира Зеленського прем'єр-міністрів може бути декілька, в тому числі і Петро Порошенко, у разі падіння рейтингу президента і дестабілізації фракції "Слуга народу".Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: Комментарии

Новини партнерів

Новини

????????...