logo_ukra

Coinspot 05.03.2021

BTC/USD

48161.67

ETH/USD

1490.94

LTC/USD

175.39

НБУ 05.03.2021

USD/UAH

27.90

EUR/UAH

33.40

RUB/UAH

0.39

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Прес-реліз 2020 Фінансова міць країни: читачі "Коментарів" визначають ТОП-30 впливових дніпрян
commentss НОВИНИ Всі новини

Фінансова міць країни: читачі "Коментарів" визначають ТОП-30 впливових дніпрян

За підсумками рейтингового голосування "ТОП-30 впливових дніпрян" українці дізнаються, хто на сьогодні може бути вшанований званням найвпливовішого вихідця з Дніпра

19 серпня 2020, 14:10 comments1407
Фінансова міць країни: читачі "Коментарів" визначають ТОП-30 впливових дніпрян

Колаж: Д. Романюк/Comments.ua

Рейтингова платформа порталу "Коментарі" запрошує читачів взяти участь в серії масштабних голосувань і визначити найвпливовіших вихідців чотирьох найбільших міст України — Києва, Харкова, Одеси та Дніпра. На цей раз до вашої уваги тридцятка людей, які, на думку нашої редакції та експертів, можуть претендувати на перемогу в рейтингу "ТОП-30 впливових дніпрян".

Дніпропетровська область з давніх часів є "кузнею" кадрів державного масштабу. Не будемо заглиблюватися в історію, нагадаємо лише зайвий раз, який саме регіон представляє чинний президент України. Але у фокусі нашої уваги не Дніпропетровщина, а саме її адміністративний центр — Дніпро. І в цьому контексті виділяються не стільки "політичні" вихідці з цього міста, скільки бізнесмени найвищого польоту. Четверо з ТОП-15 найбагатших людей України за версією Forbes представляють Дніпро, а їх сукупний статок оцінюється приблизно в 4,3 млрд доларів.

Але хто ж з них має найбільший вплив на бізнесові та політичні процеси як внутрішньорегіонального, так і всеукраїнського масштабу? Чиє ім'я вже вирвалося за межі рідного міста настільки, що про нього знають в кожному куточку нашої величезної країни? Нас цікавить не лише думка дніпрян, але й представників інших регіонів. Приєднуйтесь і робіть свій вибір!

Перейти до голосування

Як ми формували рейтинг

На першому етапі роботи наші журналісти склали розширений список з 50-ти впливових дніпрян, який потім передали журі. Кожен з десяти членів суддівської колегії відібрав всього 30 прізвищ, гідних, на їхню думку, включення у фінальне голосування. Голоси кожного судді ми підрахували та за принципом більшості склали підсумковий список, який ви можете побачити на сторінці рейтингу.

Наші критерії

При формуванні розширеного списку ми відштовхувалися від трьох основних критеріїв: суспільно-політичної ваги людини (посада, визнання, діяльність), її фінансового стану (масштаб бізнесу, розмір бізнес-активів), а також її популярності, яку можна конвертувати в політичні бали у випадку  участі у виборах.

Що ж стосується географічного принципу відбору, то людина потрапляла в наш розширений список при дотриманні хоча б одного з двох умов:

1. Учасник(-ця) голосування народився(-лась) в Дніпрі;

2. Учасник(-ця) голосування отримав(-ла) в Дніпрі вищу освіту і тісно пов'язав(-ла) з цим містом своє життя і кар'єру (приклад — Віктор Пінчук).

У чому ми сумнівалися

На жаль, нам не вдалося уникнути подвійних і спірних ситуацій. Наприклад, Віктор Пінчук хоч і є уродженцем Києва, але в ранньому віці перебрався в Дніпро (в ті роки — Дніпропетровськ), де виріс, здобув освіту, розпочав трудову діяльність і обирався до Верховної Ради. Саме в Дніпрі зареєстрований один з головних активів бізнес-імперії Пінчука — металургійна компанія "Інтерпайп". Нарешті, прізвище Віктора Пінчука значно більше асоціюється з Дніпром, аніж з Києвом. З огляду на всі ці обставини, ми вирішили включити його в "ТОП-30 впливових дніпрян".

Хто в журі

Формування тридцятки фіналістів ми довірили найвідомішим українським експертам у галузі політології та економіки, які представляють різні куточки України.

Руслан Бортник - політолог, директор Українського інституту політики, радник у Верховній Раді України (з 2001 по 2014 рр.);

Володимир Воля - політолог-міжнародник;

Олексій Голобуцький - політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій;

Валерій Клочок - політичний і економічний експерт, приватний підприємець;

Світлана Кушнір - політолог, політконсультант і економічний оглядач;

Микола Мельник - генеральний директор Аналітичної групи "Левіафан";

Катерина Одарченко - політтехнолог, засновник Інституту Демократії та Розвитку "PolitA";

Олександра Решмеділова - політолог, аналітик Фонду громадської дипломатії, кандидат філософських наук;

Михайло Чаплига — політичний аналітик, правозахисник і громадський діяч;

Олексій Якубін - політолог, політичний консультант, кандидат політичних наук.Звертаємо вашу увагу, що голосування буде відкрите до 6 вересня включно, а вже 7 вересня ми оголосимо, кого з дніпрян українці вважають найвпливовішим! Візьміть участь в голосуванні й ви — для цього потрібно зробити всього 3 кліки.


Читайте Комментарии в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

comments

Новини партнерів

comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!