Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Відбудова інфраструктури і розвиток промисловості – австрійська держава та бізнес активно долучаються до підтримки України. Адже саме плідна економічна кооперація і європейські інвестиції в модернізацію виробничих підприємств, таких як ККПК, може стати драйвером повоєнної реконструкції.
Травень 2024 року відзначився двома важливими подіями в економічних взаєминах Києва та Відня: переговори голів держав і створення австрійського урядового фонду для підтримки інвестицій в Україну. Так, президент Володимир Зеленський і федеральний канцлер Карл Негаммер обговорили участь бізнесу Австрії у відновленні української економіки на тлі війни й домовились координувати майбутні спільні заходи.
А Мінфін альпійської країни виділив пів мільярда євро для інвесторів, зацікавлених відбудові життєво важливої інфраструктури. Як зауважив голова відомства Магнус Бруннер, збройна агресія рф робить будь-який бізнес з українськими компаніями вкрай ризикованим для європейських стейкхолдерів. Тому австрійський уряд у найближчі п’ять років спрямує 500 млн євро на підтримку операцій в Україні. А потенційне залучення коштів міжнародних фінансових інституцій дозволить додати до спецфонду ще близько мільярда євро.
У фокусі уваги донорів з Європи – критично важливі для функціонування вітчизняної економіки промислові компанії. До переліку таких структур входить і Київський картонно-паперовий комбінат, акціонером якого є Pulp Mill Holding (Австрія).
Гендиректор і кінцевий бенефіціар PMH д-р Хайнц Ціннер наголошує: представники європейських ділових кіл зацікавлені в подальших інвестиціях в Україну та оцінюють майбутні перспективи економічної співпраці зі стриманим оптимізмом. Так, багато компаній з австрійським капіталом навіть у розпал війни не залишили вітчизняний ринок і надали українцям понад 20 тисяч робочих місць, а їхні сумарні вкладення торік перевищили 1,6 млрд євро.
Минулого року австрійський акціонер навіть на тлі військового стану та економічних потрясінь в Україні вклав понад 4 млн євро у модернізацію обладнання і виконання соціальних зобов’язань Київського картонно-паперового комбінату. Цьогоріч, на тлі відновлення позитивної динаміки показників діяльності комбінату, на подальше осучаснення виробничих потужностей і розвиток ККПК виділено ще 12,5 млн євро. Проте реалізація цих планів суттєво залежить від дії зовнішніх чинників, таких як безпекова ситуація в країні, валютні ризики, логістичні складнощі тощо.
Стимульоване інвестиціями зростання продуктивності виробництва дозволило підприємству збільшити свій внесок у державну казну. Так, лише за перший квартал поточного року Київський картонно-паперовий комбінат сплатив понад третину мільярда гривень податків і зборів, а у 2023-му сумарні відрахування до бюджетів усіх рівнів сягнули 1,5 млрд грн.
Відтак, подальше поглиблення двосторонньої співпраці й відновлення довіри інвесторів з Австрії, безумовно, відповідають національним інтересам і є важливим вектором для спрямування зусиль як вітчизняного бізнесу, так і державної влади.
Новини партнерів
Новини