Головна Новини Прес-реліз 2020 Сучасна праска: вінець гладильного прогресу
commentss НОВИНИ Всі новини

Сучасна праска: вінець гладильного прогресу

При виборі праски важливо враховувати особливості приладів від різних виробників

5 жовтня 2020, 15:05
Поділіться публікацією:
Сучасна праска: вінець гладильного прогресу

Праска — один з тих побутових приладів, який, на відміну від телевізора з рідкокристалічним екраном або мікрохвильової печі, допомагав людині в побуті ще 100 років тому.

Звичайно, з того часу, коли за жар відповідали розігріте до червоного кольору вугілля, багато що змінилося. Зараз праски Philips або Tefal — це складні прилади з дюжиною функцій і корисних умінь, які перетворюють прасування речей мало не на розвагу.

Рейтинг популярних виробників прасок:

Philips

Braun

Tefal

VITEK

Supra

Polaris

Підошва — основа основ

Головним елементом праски є та частина, яка нагрівається і гладить — підошва. Якщо раніше її робили з чавуну, то тепер на місце важкого металу прийшли алюміній, сталь і композитні матеріали.

Зверніть увагу, що багато виробників використовують не чистий матеріал, а покриття з напиленням — тефлоновим, кералоновим, керамічним, хромовим або золь-гелем. Що стосується металу, то алюміній легкий і швидко розігрівається, але "м'який" і "царапається". Сталь важка, але більш міцна.

Потужно і гаряче

Базова навичка праски — швидко розігріватися до потрібної температури, а також видавати струмінь гарячої пари під тиском. Звичайні праски зазвичай працюють з потужністю близько 1-1,5 кіловата — і цього цілком вистачає для побутового використання. Вони відносно швидко розігріваються, що економить нервові клітини, особливо якщо погладити сорочку або сукню потрібно швидко.

Праски професійного рівня бувають 2-3-кіловатними, але не всі вони призначені для підключення до квартирної електромережі. Купувати щось потужніше 2 КВт для будинку не потрібно.

Питання безпеки

Забута й увімкнена праска — жах, який не потребує додаткового опису. Ще б пак — така пожежонебезпечна техніка, як залишена без нагляду праска, запросто може привести до сумних наслідків.

На щастя, багато сучасних моделей розраховані на неуважних людей, вміють самі відключатися від живлення — вже через пару хвилин в положенні лежачи або через 5-10 хвилин у вертикальному.

З парою, але без крапель

Ще одна відмінність сучасних прасок від техніки, якою гладили ще 10-20 років тому, полягає в адекватній подачі пари. Наприклад, якщо вам потрібно погладити щось на відносно низькій температурі, шовк або синтетику, але ви не хочете залишати сліди від крапель води на тканині, вибирайте праски з функцією Aqua-Stop, які перекривають доступ вологи, якщо температура підошви менш як 100-120 градусів.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!