Рубрики
МЕНЮ
Наталья Шевченко
В Україні мають намір змінити порядок розлучення сімейних пар, у яких є малолітні діти. Чиновники вважають, що запропоновані зміни вимагають узгодження з боку громадських діячів.
Документ може вирішити ряд проблем і конфліктних ситуацій, які виникають між батьками і спрямований на те, щоб допомогти вирішити конфлікт щодо місця проживання дитини, прав та обов'язків кожного з батьків.
Автори документа пропонують наділити останніх правом
вказувати в нотаріально завіреному договорі не лише розмір аліментів, але ще
і дані про те, з ким буде проживати дитина, хто має право приймати
рішення щодо його лікування, освіти, змісту.
Зараз в Україні частина цих даних (місце проживання і
умови виховання) можуть виписуватися в угодах без нотаріального
запевнення.
А якщо такого документа разом із заявою про розлучення судді не отримають, у своєму рішенні вони повинні будуть самі чітко визначити всі згадані дані. В Мінсоці, вважають, що це зніме навантаження з органів опіки та судів, які, розглядаючи такі справи, в більшості випадків лише стають учасниками акту помсти з боку одного з батьків.
Крім того, автори законопроекту запропонували зобов'язати суддів приймати до уваги не тільки ставлення батьків до дитини і його "схильність" до одного з них. Також суддям доведеться прислухатися і до вербальним думку малюка. Вік вирішального значення при цьому не має: головне, щоб дитина могла його висловити.
Документ також пропонує обмежити право органів опіки визначати місце проживання дитини. Прийняти таке рішення вони зможуть лише, якщо з цього питання у батьків немає конфлікту або укладено нотаріально завірений договір.
Також чиновники не зможуть відмовляти батькам лише на підставі, що в нього немає "самостійного доходу". Не можна буде віддавати
дітей тим, хто п'є і наркоманам.
Ще одна зміна встановлює умовне право те, з ким
проживає дитина, самостійно приймати рішення щодо навчання та
лікування дитини.
В екстрених випадках, коли необхідно невідкладно
прийняти рішення про лікування малюка, зробити це може навіть той з батьків, з
ким дитина проживає.
Також Мінсоц взявся захистити дітей тих українців, які змушені залишити дітей на піклування інших людей і відправитися заробляти гроші за кордон.
Новини партнерів
Новини