В Україні хочуть запровадити систему цифрової ідентифікації громадян

Відсутність єдиної системи ідентифікації в Україні призвело до незв'язаності інформації про особу в державних інформаційних ресурсах

Радник президента України Михайло Федоров і представники Міністерства внутрішніх справ, Державної міграційної служби та Міністерства юстиції обговорили створення єдиної системи ідентифікації в Україні. Про це повідомляє прес-служба президента.

"У світі цифрової економіки громадяни, бізнес, держава є учасниками взаємодії один з одним через інтернет та різні онлайн-системи, тому для встановлення довіри, здійснення відповідних транзакцій та отримання електронних послуг ідентифікація громадянина чи підприємства є важливим кроком", - підкреслив радник президента, повідомляє прес-служба глави держави в четвер.

Він зазначив, що відсутність єдиної системи ідентифікації в Україні призвело до незв'язаності інформації про особу до державних інформаційних ресурсах, що унеможливлює адекватний пошук і звірку даних в держреєстрах, що створює можливість маніпулювання і спотворення інформації.

Учасники зустрічі вирішили, що довіра в цифровій економіці є ключовою критичною умовою її існування, а недовіра-за різних організаційних, правових і технологічних причин істотно обмежує використання електронних транзакцій, тому необхідно запустити надійну, захищену інфраструктуру та впровадити міжнародні стандарти.

Крім того, зазначається, що запровадження національної системи ідентифікації разом з розвитком альтернативних BankID і MobileID дозволяє змінити "паперову" систему взаємодії і є ключовим елементом програм "Держава в смартфоні" і "Цифрова економіка".

Федоров зазначив, що розвиток цифровий ідентифікації в Україні також важливо гармонізувати з відповідними регламентами ЄС (eIDAS).

Усі пропоновані рішення планується обговорити на засіданні Ради національної безпеки України.

Як повідомляли "Коментарі", Facebook почне боротися з хибними постами про здоров'я, лікуванні хвороб і медицині. Найчастіше люди шукають інформацію про вакцинацію онлайн. І близько 70% таких людей, кажуть, що вона істотно вплинула на їхнє рішення робити щеплення чи ні.