Головна Новини Суспільство Наука та освіта Вчені сфотографували унікальний космічний об'єкт
commentss НОВИНИ Всі новини

Вчені сфотографували унікальний космічний об'єкт

Микроквазар SS 433 був відкритий більш сорока років тому

16 липня 2019, 03:50 comments1781
Поділіться публікацією:
Вчені сфотографували унікальний космічний об'єкт

Астрономи отримали найбільш детальний знімок микроквазара SS 433. Про це повідомляють на сайті Європейської південної обсерваторії (ESO).

Вченим вдалося отримати фото, використовуючи масив радіотелескопів ALMA. Зазначають, що микроквазар SS 433 був відкритий більш сорока років тому і з тих пір він є цінним об'єктом для дослідників, які вивчають феномен цих екзотичних систем.

"SS 433 проживає на відстані приблизно 18 тисяч світлових років від Землі в напрямку сузір'я Орла. Зображення, вперше отримане на субміліметрових довжинах хвиль з ALMA, відрізняється від попередніх тим, що на ньому видно джети, викидаються гарячим быстровращающимся диском, що оточує чорну діру в центрі микроквазара", – йдеться в повідомленні.

Микроквазары являють собою подвійні зоряні системи, в яких залишок першої, стиснуте в компактний об'єкт (такий як нейтронна зірка або чорна діра), гравітаційно пов'язаний з другим звичайним світилом, що рухаються по тісній орбіті навколо першого компонента.

В таких екстремальних системах відбувається аккреция матерії на нейтронну зірку або чорну діру, що супроводжується спорадичними викидами з околосветовой швидкістю струменів матерії, так званих джетів. Це дає спостережувану картину, близьку до тієї, що видно у разі квазарів, тобто активно поїдають речовина надмасивних чорних дір у центрах галактик.

В випадку з SS 433 нагадує штопор форма микроквазара пов'язана з явищем прецесії – поширюючись у просторі, джети повільно повертаються навколо своїх осей, приблизно так само, як гіроскоп або уповільнений вовчок, при це орієнтація їх осей обертання змінюється. Діаметр цього "штопора" величезний, він приблизно в 5 тисяч разів більше розміру Сонячної системи.

Ще один чудовий аспект проведених на ALMA спостережень полягає в тому, що форма цього об'єкта раніше була передбачена спектроскопічними вимірами, виконаними на телескопах GlobalJetWatch в 2018 році. Зіставлення цих спостережень дозволило дослідникам зробити і перевірити прогнози щодо напрями і траєкторій джетів.

Як повідомляли "Коментарі", 25 травня Європейська комісія підписала угоду про співпрацю з Державним космічним агентством України.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!