Рубрики
МЕНЮ
Виталий Войчук
З заступником керівника фракції "Батьківщина" Сергієм Соболєвим ми зустрілися в кулуарах Верховної Ради. Він з самого ранку зі своїми колегами блокував трибуну парламенту. Бачачи, що регіонами не рвуться до трибуни, вийшов з зали. Він весь час був на зв’язку з депутатами й демонстрував готовність бігти за першим же сигналом…
- Пане Сергію, у ЗМІ рясніють повідомлення про чвари у фракції "Батьківщина". Що зараз не можуть поділити опозиціонери?
- Гадаю, це абсолютно не відповідає дійсності. У нас чомусь будь-яка критика завжди сприймається як чвари. Учора було чергове засідання перед початком нової сесії практично в повному складі фракції "Батьківщина". Там усе це обговорювалося… Йде критика, і нічого більше. Опозиція відрізняється від Партії регіонів, зокрема тим, що для нас можливість висловитися відкрито в очі завжди є прийнятною. І ми цим пишаємося.
Інша справа – етика відносин. На мій погляд, такі речі краще говорити на засіданнях фракції, в очі один одному. Ніж спілкуватися через Facebook чи через інтерв’ю, як ми це зараз робимо. Журналісти очікували, що в нас будуть якісь виключення з фракції. Нічого такого не було і бути не може.
- Тобто ні Гриценка, ні Кириленка з фракції не виключатимуть?
- Це цілковитий абсурд. Єдине, про що говориться в цьому ключі, – це те, що про все треба оговорювати на засіданнях фракції, у спілкуванні один з одним.
- Ви ведете зараз переговори з ПР. Про що?
- Тільки про введення сенсорної кнопки. Для регіоналів це означає неможливість проведення жодного рішення. Для нас, вибачте, їхні рішення через кнопкодавство… Вони з цим переступили вже будь-яку межу. У них нема більшості. Їхня так звана більшість тримається на орендованих картках чи на картках заляканих осіб, які під страхом чогось віддали свої картки. Механізм сенсорної кнопки абсолютно готовий для роботи, він пройшов всю процедуру сертифікації. Натомість ми чуємо якісь просто відмовки, щоб тільки цю кнопку не запроваджувати. Ми готові до компромісу. Якщо вони хочуть тиждень для її введення – будь ласка. Але протягом цього часу нехай голосування відбувається бюлетенями чи руками.
- Депутати, зокрема Бригінець, Гриценко, скаржаться, що Яценюк з Турчиновим ухвалюють рішення, не радячись з депутатами і що про деякі рішення, вони дізнаються з Інтернету. Чому так?
- Ну, не можуть всі 99 осіб збиратися й вирішувати кожне питання. Ну, для чогось же створена політрада. Але якщо таке питання в депутатів виникає, тоді ми його якось вирішуватимемо. Зараз ми створюємо різні експертні групи, зокрема групу реагування, в яку входять Москаль, Кожем’якін, які вирішуватимуть питання, коли будуть виникати загрози життю наших колег…
- Припускають, що Кириленко і його депутати відновили своє членство в партії "За Україну", тому що Кириленка не погодили як єдиного кандидата на мера від опозиції…
- Я схиляюся до того, що найближчим часом: півроку, рік жодних виборів у Києві не буде. Тож якісь події в опозиції я не пов’язую з мерськими виборами чи будь-якими іншими. Це питання у наближеному варіанту ще взагалі не обговорювалося в середовищі опозиції.
- Опозиція раніше вимагала перевиборів на проблемних округах, тепер кажете, що не хочете перевиборів. Чому так часто міняються рішення?
- З самого першого дня опозиція домагалася чесного підрахунку. І навіть коли було рішення ЦВК, яке ми вважаємо незаконним, ми негайно звернулися в суди, вимагаючи встановити результати за документами – протоколами з мокрими печатками. Ми на цьому не зупинилися. Уже є два позови у Європейський суд з прав людини від тих, хто був позбавлений права бути оголошеним депутатами України. Гадаю, незабаром у цьому питанні буде поставлена крапка. ЦВК спершу сказала, що будуть перевибори, але ми потім побачили, що це була тільки гра, бо їх ніхто й не збирався оголошувати. Уже ж стільки часу пройшло. Тому зараз ми знову вимагаємо, щоб ЦВК повернулася до цього питання і розглянула можливість встановити результати за протоколами з мокрими печатками.
- Ви уже змирилися з тим, що Табалови – депутати?
- Ні, не змирилися і не змиримося. Сьогодні Табалових ми знову не впустили в сесійну залу. І так буде постійно. Ми передали всі матеріали: фото, відео, які свідчать про те, що в момент прийняття присяги Табалових не було. Іншого варіанту прийняти присягу в них так само не було. До комуніста Мармазова, який пізніше прийняв присягу, нема жодних питань. Ми не хочемо, щоб вони прийняли цю присягу і вони її не приймуть. Тож, таких депутатів, як Табалови, нема. З таким успіхом може будь-яка людина зайти в сесійну залу й проголосити себе депутатом.
- Тимошенко просить підтримати Яценюка як єдиного кандидата на президентське крісло, якщо вона не вийде до 2015 року. Яценюку зараз не вистачає підтримки в опозиційному середовищі?
- Давайте не забігатимемо наперед. Питання президентських виборів і питання київських – дуже схожі. Президентські вибори мають відбутися в березні 2015 року. Зараз є тільки одне легітимне рішення, яке прийняли були вісім партій, які в свій час і утворили "Батьківщину" як єдину партію. Це рішення – про підтримку Юлії Тимошенко кандидатом у президенти, як єдиним кандидатом для переговорів з іншими, у тому числі, й з опозиційними силами.
- Опозицію часто звинувачують у тому, що вона не всі месиджі Юлії Тимошенко доносить до суспільства. Чому?
- Це не наша провина… Найпростіший спосіб спілкування з Тимошенко – телефонний дзвінок. Така телефонна розмова може бути миттєво оприлюднена. Проте Тимошенко – єдиний в’язень в Україні, якому заборонено спілкування телефоном.
Новости партнеров
Новости