Блог

Гончаренко Юрій : Молдовсько-російський фронт: що нового?

А що там у молдован?

1

comments4339

Гончаренко Юрій

Громадський діяч, медіаменеджер, експерт

Віцепрезидент Фонду сприяння демократії, співкоординатор правозахисної ініціативи "Правотворець", член Координаційної ради Руху опору капітуляції.

Перемоги українського війська тішать, проте я завжди закликаю дивитися на ситуацію ширше. Бо кремль веде гру одразу на кількох шахівницях, і якщо змушений вдатися до від'ємного наступу на Херсонщині, паралельно веде активну гру в інших місцях. Зокрема — в Молдові.

Пригадаймо, що ця країна фактично першою стикнулася з російським пострадянським імперіалізмом та має на своїй території ворожий та частково кримінальний анклав. Водночас цей анклав є загрозою для України, а аеродром в Тирасполі росія готувала до приймання важких транспортних літаків не заради любові до молдавського вина.

Молдова, як і Україна, стала кандидатом в ЄС. Та має прозахідний уряд, що веде безкомпромісну війну з нашим спільним ворогом. Бо саме росія є окупантом для наших країн.

Зараз в Молдові реалізується сценарій, який росія невдало спробувала здійснити в Україні: через масові заворушення повалити невигідну для кремля владу. І якщо в нас у 2021 році головним локомотивом були так звані «антивакцинатори», бо тоді тема антиковідних обмежень була досить гострою, то в Кишиневі — розхитують країну через економічну ситуацію.

Лідер Молдови Мая Санду та її команда здійснюють активні заходи щодо захисту власної державності, відбулися гучні арешти та відкриття кримінальних справ проти найбільш одіозних представників проросійських сил. Проте цього ще недостатньо.

Наскільки мені відомо, і це підтверджують ЗМІ, в понеділок в країні мають змінити Уряд і його має очолити Дорін Речан, майже невідомий в Україні політик. Який, проте, є одним з найкращих для нас варіантів. Бо має чітку проєвропейську та проукраїнську позицію і достатньо рішучий, щоб здійснювати рух в антиросійському напрямку.

Зараз його атакує москва. Майже щодня в молдавській пресі з'являються якісь вкиди, з останнього — змонтоване листування з нібито зламаного акаунту в Телеграм, який виклали на анонімному сайті.

Вже лунають висмоктані з російського пальця звинувачення у наркоманії та наркоторгівлі одночасно, залучений весь набір типових, «скрєпних», закидів. Лишилося ще почути про нетрадиційну орієнтацію.

Опоненти ж — класичні корупціонери, один з яких взагалі переховується в Ізраїлі. Саме вони десятиліттями причетні до розкрадання країни і як наслідок — важкої економічної ситуації в державі. Тим більше, що значною мірою це також і наслідок російського газового тиску.

Але мені чомусь здається, що все у Молдови вийде. І уряд там буде дружній для нас, і в ЄС ми вступимо. Просто треба трохи у фокусі тримати ситуацію у сусіда. Нагадаю — там стратегічний анклав, джерело потенційної загрози.

 comments

Новости партнеров

comments

Другие материалы автора

Новости

Подписывайтесь на уведомления, чтобы быть в курсе последних новостей!