Рубрики
МЕНЮ
0
Народна депутатка України, голова підкомітету ВР з питань енергетичної безпеки
Народна депутатка України
Ключовими темами Всесвітнього економічного форуму в Давосі цьогоріч були глобальна безпека, ризики для світової економіки, а також розвиток штучного інтелекту. Важливо усвідомлювати, що обговорення глобальних процесів у Давосі – це не про пошук готових рецептів вирішення проблем. Це радше дорожня карта незворотних змін, які неможливо залишити без реакції.
▫️ Глобальна безпека і питання України
Як і торік, війна в Україні залишається однією з ключових питань обговорення. Однак дискусії про нас на тлі нових геополітичних викликів та напруженості трансформуються в усвідомлення про необхідність глобальної єдності та співпраці.
Для України важливо, що участь у Форумі взяв особисто Володимир Зеленський. Своєю присутністю він не лише консолідував союзників довкола України, але й надіслав чіткий сигнал — інвестуйте в нашу країну сьогодні, не чекаючи на завершення бойових дій. Адже відсутність допомоги західних країн спричинить велику кризу не лише для України, але й для всього цивілізованого світу.
▫️ ризики для світової економіки
Аналітика січневого Chief Economists Outlook свідчить, що світова економіка входить у 2024 рік з невизначеною перспективою через високі безпекові ризики. Війна на Близькому Сході та обстріли хуситами одного з найбільш жвавих торговельних коридорів світу в Суецькому каналі становить серйозну загрозу світовій економіці. Використання альтернативного маршруту коштує додатково мільйон доларів лише на пальне. Як підсумок – матимемо подорожчання товарів та перебої з поставками.
Відтак підтримка світової економіки та стимулювання її росту вимагатиме складних перемовин на глобальному рівні і співпраці в сферах економічного управління та багатосторонньої торговельної системи. Все більше експертів під час Форуму закликали світових лідерів до глобальної співпраці. Чимало, зрештою, залежатиме від Індії з її майже півторамільярдним населенням. До слова, Індія, за словами очільника МЗС Швейцарії Ігнаціо Кассіса «може зіграти важливу роль» у процесі «припинення війни між Україною та Росією», адже як країна БРІКС веде діалог із РФ.
▫️ розвиток штучного інтелекту
Напередодні Форуму експерти склали список найбільших короткострокових глобальних ризиків. уперше очолила дезінформація. У переліку довгострокових - на перші місця вийшли природні загрози: зміни клімату, втрата біорізноманіття, брак ресурсів. Відверто здивована, що мілітарні ризики у короткостроковій перспективі — лише на п'ятому місці в переліку загроз. І це на тлі заяв міністрів оборони Британії на Німеччини про можливість конфлікту НАТО з Росією. Ще одна потенційна проблема – розвиток штучного інтелекту. Під час дискусії на в Давосі генеральний директор компанії IBM Вірджинія Рометті наголосила, що розробка, навчання і розвиток штучного інтелекту повинні проводитися винятково за участю людей, для допомоги яким цей штучний інтелект розробляється. Стає все більш очевидно, що штучний інтелект — це більш, ніж реклама, і він принесе значні зміни. Чудово, якщо люди, підприємства та економіка зможуть скористатися його перевагами. Гірше, якщо ШІ почнуть використовувати у воєнних цілях. Така небезпека існує, а отже потрібен баланс між розвитком ШІ та його управлінням.
Серед тем, які залишилися у спадок від обговорень у минулі роки стали справедливий і стійкий енергетичний перехід, створення енергетичних систем майбутнього та захист клімату. Загалом, цьогорічна дискусія продемонструвала розуміння глобальних викликів. Питання, наскільки світ готовий їх вирішувати, залишається дискусійним.
Новости партнеров
Другие материалы автора