УКРАИНА

Іспанська «Ель-паіс»: Україна розкриває радянські таємниці

0

0

СБУ України відкрила електронні версії архівних документів радянської епохи для усіх бажаючих. У відкритому доступі десятки тисяч документів за період з 1919-го до 1991 рік, пише іспанська газета «Ель-паіс».

У них можна знайти раніше секретну інфомацію про встановлення радянської влади, Голодомор, Другу світову війну й репресивну систему; тут же представлені документи організацій, з якими боролися органи держбезпеки. За словами директор архіву СБУ Володимир Вятровича, попереду розсекречення ще 800 тис. томів з архівів СБУ, а також документи МВС і розвідувального управління. Архів СБУ співпрацює з аналогічними установами Польщі, Чехії й Литви. Що ж до взаємодії з ФСБ, то воно досить обмежене й «доходить до смішного», зізнається Вятрович. «Ми розсекречуємо документи на ту чи іншу тему, і відразу, начебто у відповідь, росіяни розсекречують інші документи, де стверджується протилежне, — розповідає він. — У ході роботи були розсекречені документи про «операції, проведені радянськими органами з метою скомпрометувати активістів українського національного руху й представити їх посіпаками нацистів, антисемітами або негативними героями». Вятрович також висловив думку, що частина архівів була вивезена з території України протягом 1990–1991 років і, можливо, перебуває в Росії.

По матеріалам Weekly.ua.

Читайте новости Comments.UA в социальных сетях facebook и twitter.

Источник: proUA

Теги:

Версия для печати
Загрузка...
Loading...

Новости mama.land

властьвласть деньги деньги стиль жизнистиль жизни hi-tech hi-tech спорт спорт мир мир общество общество здоровье здоровье звезды звезды
Архив Экспорт О проекте/Контакт Информатор

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

   © «КомментарииУА:», 2016

Система Orphus