УКРАИНА

«Файненшел таймс» про вибори в Україні: Рік красуні й страховиська

0

0

Якби українська політика була пантомімою, фільмом 2009 року без сумніву стала б стрічка «Красуня і страховисько», пише британська «Файненшел таймс».

Головна тема року — майбутні президентські вибори. Головні суперники: гламурна прем’єр Юлія Тимошенко, що набагато випереджає своїх конкурентів, і войовничий лідер опозиції Віктор Янукович. Герой 2004 року Президент Віктор Ющенко фактично зійшов з перегонів. 49-літня Тимошенко, можливо, виглядає як прекрасна принцеса, але без простоти останньої. За словами її радника Олександра Гінзбурга, «Тимошенко довела, що може управляти, і стане ефективним президентом». Занадто ефективним — кажуть критики, котрі вбачають у поведінці Тимошенко авторитарні ознаки. Цікава її відповідь на питання про небезпеку диктатури, яка пролунала у телевізійній дискусії: «А хто сказав, що диктатура це погано?» Згодом прем’єр уточнювала, що мала на увазі диктатуру закону, але слова не забулися.

Що ж до 59-літнього Віктора Януковича, він зберіг свою базу — «Партію регіонів» і зв’язок з мільярдерами. Західні фахівці з піару допомогли йому модернізувати образ. Бізнесмени не дуже довіряють його словам на підтримку демократії, свободи слова й торгівлі. Однак багато вважають його передбачуванішим лідером, ніж Тимошенко. Тим часом фінансове становище України важке. Президент Американської торговельної палати в Києві Хорхе Зукоскі вважає, що допомога МВФ критично необхідна, однак, на думку експертів, попри прохання Ющенка, МВФ навряд чи дасть гроші до виборів.

Що ж стосується зовнішньої політики, то обидва суперники дистанціювалися від програми Ющенка, від його прагнень до вступу до НАТО, що залишилися без практичних результатів і тільки розлютили Москву. Тимошенко хвастається хорошими стосунками з Володимиром Путіним, а Янукович уже давно вважається найбільш проросійським українським політиком. Перемогу в другому турі наразі прогнозують саме йому. Потенційний прем’єр-міністр за будь-кому з переможців — колишній голова центробанку Сергій Тігіпко. Виборцям ще доведеться з’ясувати, він працюватиме з красунею чи з стаховиськом.

По матеріалам Weekly.ua.

Читайте новости Comments.UA в социальных сетях facebook и twitter.

Источник: proUA

Теги:

Версия для печати
Загрузка...
Loading...

Новости mama.land

..
властьвласть деньги деньги стиль жизнистиль жизни hi-tech hi-tech спорт спорт мир мир общество общество здоровье здоровье звезды звезды
Архив Экспорт О проекте/Контакт Информатор

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

   © «КомментарииУА:», 2016

Система Orphus