Як ми знаємо, більшість політичних сил в Україні – це місток після розпаду СРСР і недохід до цивілізації. Зазвичай в Україні партії формувалися на основі харизми лідера, були іменними, що часто відображалось у самій назві політичної сили. Згідно теорії політичних партій, партія має пережити свого лідера, тобто, мати довгострокову перспективу, а не прожити один виборчий сезон і зникнути.
Ми маємо 450 партій, однак, не більше 20 з них відомі пересічним українцям, решта використовуються як своєрідні технічні політ.проекти по відтягуванню голосів в ТОП – партій або слугують інструментом цілеспрямованої дискредитації і лише існують, як «говіркі голови» на екранах телебачення та шпальтах газет, але в реальності, навіть не мають партійних осередків в регіонах.
Вже не кажучи про те, що більшість так званих «партій» представляють інтереси конкретних фінансово – промислових груп, використовуються для лобіювання законопроектів великих бізнесменів в парламенті та інших державних установах. Крім того, складно назвати партії, які мали б чітку ідеологію, у більшості їхні програми розмиті і мають популістський характер, що унеможливлює їх керівництво від відповідальності, немає обов’язків – немає, чого вимагати.
Вищезазначені речі свідчать про наявний деструктивний процес, який в подальшому призводить до монополізації ринку, галузей, авторитаризму та іншим негативним чинникам, які позбавляють кожного громадянина прав, свобод, зокрема: права на життя та безпеку, свободи слова, свободи пересування, вільного ведення бізнесу, а все виникає через відсутність права голосу, яке часто не використовується виборцями через відсутність адекватних політичних партій та не здатності для рядового українця потрапити до політичного Олімпу, аби спільними зусиллями розбудовувати та управляти державою. Політика стала клубом для обраних, кланом по інтересам, що призводить до некоректного сприйняття України на міжнародному рівні та викликає певні незручності для іноземних інвесторів, які цінують власну репутацію.
Успішним прикладом реального партійного будівництва слід назвати партію "Національна платформа". Саме дана партія зуміла зібрати по всій Україні 14 000 підписів необхідних для реєстрації в Мін'юсті. Попри те, що "Національна платформа" пройшла всі законні етапи для реєстрації, чиновники Мін'юсту відмовляли у реєстрації, а згодом вимагали хабар. Національній платформі вдалося за допомогою мітингів та допомоги активістів, журналістів відстояти свої інтереси та показати бюрократам, що нові конструктивні політичні сили можливі в українській політиці.
Варто відзначити про особливу роль лідера партії "Національна платформа". Ідейним натхненником та ініціатором позитивних змін в Україні є Катерина Одарченко.
Пані Одарченко відомий політичний консультант, керуючий партнер міжнародного консалтингового агентства «SIC Group - Ukraine», Катерина Одарченко засновник Інституту демократії та розвитку "PolitA", що регулярно проводить навчання молодих спеціалістів. Катерина веде проекти у США, Європі, Ізраїлі, ОАЕ, покращуючи взаємозв'язки між Україною та цивілізованим світом. Крім того, Катерина Одарченко є Президентом Української асоціації професіоналів у сфері GR та лобістів (UAGRPL), метою якої є створення прозорої комунікації влади та бізнесу. Автор книги - бестселеру про політичний менеджмент "Гра у вибори". Член міжнародної асоціації IGAP (Indian environmental general assistance program). Відома як автор політичних курсів. Автор більш, ніж 1000 публікацій в медіа. Підтримує благодійні проекти у сфері здоров'я жінок та дітей, освітні проекти та інші позитивні ініціативи на благо українського суспільства.
Завдяки сучасному різносторонньому професійному підходу Катерини Одарченко реалізуються громадські ініціативи. Наприклад, "Національна платформа" ініціювала місцеву ініціативу по встановленню індивідуальних теплових пунктів, які дозволяють зекономити до 40 % тепла і відповідно зменшує витрати коштів на комунальні послуги. До речі, профільна комісія Київради таку ініціативу підтримала. Це доказ того, як не маючи жодних політичних посад у високих кабінетах експерти та громадські діячі за допомогою інструментів прямої демократії досягають змін для пересічних українців, в той час як "Нафтогаз" та інші монополісти притісняють інтереси громадян та доводять українців до величезних боргів.
Український соціум потребує все більше професіоналів, які здатні розробити соціоекономічну стратегію розвитку кожного регіону України і залучитися підтримкою громад, саме такою є партія "Національна платформа", яка ділом, а не словом доводить свою спроможність.
Контакти партії:
Офіційний сайт: platforma.in.ua
Електронна пошта:
[email protected]
Сторінка в Fb: facebook.com/platform.in.ua
Телефон: (044) 227-94-20