Рубрики
МЕНЮ
0
аналітика, економіка, фінанси
Постійний автор «Ділової столиці» та інших провідних видань, лідер рейтингів медійного цитування. Має великий досвід роботи в банках та інвестиційних компаніях. Працював начальником департаменту цінних паперів, директором іпотечного центру. Багаторічний радник президента Асоціації українських банків.
Здавалось би досить проста істина: підтримка фронту можлива за рахунок ефективності тилу, запілля.
Якщо в тилу не буде грошей та можливостей підтримувати фронт, навіть велике бажання без ефективної діяльності у запіллі не допоможе.
Розкажу як це працює в Укрнафті.
Компанія стала прибутковою, що дає їй можливість не тільки сплачувати податки та інвестувати у видобуток, але й активно донатити.
Але цей успіх як величезний пазл скаладається з сотень успішних дій, досягнутих внаслідок прийняття правильних управлінських рішень.
Наприклад, нещодавно «Укрнафта» підвищила дебіт однієї з своїх свердловин майже в 4 рази - з 14,5 до 60 тонн нафти на добу.
Адже просто пробурити нову свердловину - це лише частина успіху.
Необхідно, щоб вона працювала ефективно, в режимі так званого оптимального дебіту.
На глибинах 1085-1122 метрів одна зі свердловин вийшла на робочі показники у 22 тонни нафти на добу. Вже в процесі освоєння дебіт знижувався, поки не досягнув 14,5 тонн на добу.
Проведені гідродинамічні дослідження виявили, що продуктивні пласти забруднені.
Щоб збільшити продуктивність свердловини за рекомендаціями департаменту розробки родовищ, в січні 2024 року було проведенои капітальний ремонт, а саме - перфорацію.
Що таке перфорація?
Це пробивання отворів у стінках бурової свердловини напроти заданої ділянки продуктивного пласта з метою посилення припливу води, нафти, газу у видобувну свердловину чи пласт.
Основна мета перфорації — отримати продуктивність, близьку до продуктивності гідродинамічно досконалої свердловини.
Ісують вибухові, гідродинамічні, механічні та хімічні перворації.
В даному випадку, для очищення пластів від забруднення провели великооб’ємну кислотну обробку всього перфорованого розрізу з урахуванням значної товщі пластів.
При цьому використали власну удосконалену рецептуру розчину, розроблену Управлінням нафтопромислового сервісу та Науково-дослідним і проєктним інститутом «Укрнафти».
Тобто провели хімічну перворацію і долучили додатково ряд продуктивних пластів в інтервалах 1007-1017 м і 1018-1065 м.
"Після пуску в роботу отримано дебіт 60 тонн на добу практично безводної нафти. Наразі продовжується дослідження свердловини та встановлення оптимального режиму її роботи", - зазначив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький.
Ще одна технічна новація - застосування більш потужних дотискних компресорних станцій (ДКС) на Заході та Сході України.
Технологічно, ДКС забезпечують прокачку природного газу з родовищ до установки підготовки газу перед його подачею до газопроводу та у підземні сховища.
Раніше, слабкі ДСК не могли забезпечити необхідний тиск і частина природного газу втрачалась.
Встановлювати нове обладнання попереднє керівництво Укрнафти, пов'язане із відомим олігархом, чомусь не поспішало - бо це інвестиції, легше з компанії вичавлювати той технічних ресурс, який був створено раніше державою.
Але зараз підходи кардинально змінились - і як наслідок, додатковий дебіт 75 тис кубометрів газу на добу.
Тим більше, що це орендовані ДКС і компанія заощадила кошти на купівлі нових.
Перша установка - на Сході - за добу додатково перекачує 15 тис кубометрів газу та 1,6 тонни конденсату. Її вивантажували двома величезними автокранами через велику вагу.
Друга - на Заході - дозволила досягти додаткового видобутку в розмірі 60 тис кубометрів на добу.
Обладнання довелося транспортувати гірською місцевістю на висоту 1080 метрів над рівнем моря, але спеціалісти «Укрнафти» блискуче впоралися з непростим завданням, і отримали чудові результати.
І от коли всі ці елементи пазлу ефективності компанії склались воєдино - є можливість направити 52 мільйони гривень на дрони для ЗСУ для 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».
Внесок компанії у розмірі 51 724 648,7 грн спрямовано на закупівлю:
— 1000 FPV-дронів й 10 наземних станцій управління ними;
— 12 БпАК «Кажан» та 12 комплексів БпЛА Vampire;
— 70 квадрокоптерів DJI та Autel.
Частина квадрокоптерів мають тепловізійне обладнання. Завдяки цьому оператори «Едельвейсів» зможуть і вдень, і вночі виконувати бойові операції на фронті.
Новини партнерів
Інші матеріали автора
Новини