Рубрики
МЕНЮ
0
Політтехнолог, політичний консультант Директор Агентства моделювання ситуацій
У 1987-1992 роках навчався в Інституті міжнародних відносин
1993-1994 роках навчався у Франції в Європейському інституті Вищих міжнародних студій(Institut Européen des Hautes Etudes Internationales (IEHEI)
1992-1995 роки - аспірантура в ІМВ.
1995-1997 р.р. автор та продюсер телевізійних програм "Висока політика" та "ДІП канал" на телеканалі ICTV.
2006-2007 роках працював у Кабміні радником віце-прем'єр-міністра.
З 2002 року співзасновник та директор Агентства моделювання ситуацій
Сутність влади пізнається за конкретними діями, а не за правильними заявами.
Пропоную для обговорення проект бюджету на 2024 рік, який був представлений у Верховній Раді 20 вересня.
Я, не є фахівцем з фінансів, а тим паче з питання бюджету країни, але , на мою думку, бюджет воюючої країни повинен бути спрямований саме на забезпечення всіх сфер діяльності держави, які задіяні у війні і у першу чергу на ЗСУ та виробництво озброєння.
Загалом у бюджеті на 2024 рік передбачене зростання ВВП на 5%, інфляція у 10,8%, а мінімальна заробітна плата зросте до 7100 гривень, а з 1 квітня – до 8000 гривень. Сподіваюсь, що дату у 1 квітня, День дураків, не визначали саме виходячи з цього.)
Середній курс долара США планують тримати на рівні 41,7 грн.
Загальний обсяг видатків -3,3 трлн.грн.
Дефіцит бюджету передбачено у 1,6 трлн.грн. Цікаво, а як будуть покривати дефіцит бюджету?
За рахунок фінансової допомоги наших партнерів? Так, заплановано, що нам нададуть 42,8 млрд. доларів, а якщо не нададуть, тоді що?
А якщо до кінця 2023 року чинна влада зі всіма пересвариться?
Плюси у цьому проекті є, адже нарешті перестануть будувати, під час війни дороги. Ніби не буде коштів на так зване перекладання бруківки, стадіони і т.д., бо передбачається забрати 100% податків на фізичних осіб(ПДФО), ніби розраховують на суму у 96,3 млрд,грн., які сплачують військові з місцевих бюджетів.
Але, тут якраз і виникає питання, а чому ці доходи переправляти у пропорції 50/50 між Держспецзв’язку та Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості на виробництво військового обладнання та боєприпасів, а не на доплату військовим. На мою думку, точно не із зарплати військових повинні фінансуватись Держспецзв’язок та Міністерство з питань стратегічних галузей.
Будемо платити з бюджету і на єдиний телемарафон, який вже давно було потрібно закривати.
Також виникає питання, на якому наголошують фахівці, стосовно додаткових надходжень до бюджету, які плануються на рівні близько 356 млрд.грн.
Людей стало менше в Україні, підприємств також. То що має статися, щоб зросли надходження?
Бо розраховувати на зростання податку на фізичних осіб і військовий збір(132,7 млрд.грн..), що буде збільшення, можна при умові збільшення податку, це саме стосується і на податок і на додану вартість(130,7 млр.грн.) і на прибуток підприємств(62,8 млрд.грн) та акцизний податок(51 млрд.грн.).
Невже перестануть займатись корупцією на митницях і не буде контрабанди?
Чи всі заможні в Україні стануть «патріотами» і не будуть виводити гроші в офшори, а платити податки?
Також незрозуміло збільшення видатків на:
- ОГУ(офіс генпрокурора) на 1, 159 млрд.грн.(9%)
- БЕБ(Бюро економічної безпеки) на 1.253 млрд.грн. у 3,5 рази
- Господарсько-фінансовий департамент Секретаріату
Кабінету Міністрів України на 2. 807 млр.грн.(33%)
А от на Міністерство оборони планується зменшення видатків на 68 343 473 млрд.грн., тобто на 6%. Це означає, що стільки грошей було у 2023 році «лишніми» і їх вкрали?
Не знаю, яким буде остаточний варіант закону про бюджет, але у мене склалося враження, що цей варіант щось не дуже схожий на бюджет воюючої країни, головною метою якого є перемога у війні.
Добре, що не будуть будувати вже дороги, але навіщо збільшувати видатки на органи, які, насправді, могли б обійтись без такого збільшення. Деякі цифри я вже навів, але варто їх переахувати.
Мова йде про:
Кабінету Міністрів України(33%)
Тільки на ці органи буде збільшено видатків на 6 млрд. грн. То ці органи яку важливу роль відіграють у війні?
Загалом у проекті записано, що на оборону піде більше. Запаланований розмір оборонних видатків складає 1,68 трн.грн. І це на 113 млрд.грн. більше, ніж передбачено у 2023 році.
Але ще раз нагадаю, що на Міністерство оборони буде зменшено видатків на 6%, що складає майже 68,5 млрд.грн. То, хто буде обороняти Україну на ці гроші?
Продовження дивіться на моєму ютуб каналі.
А якщо виникне бажання та буде натхнення поставити вподобайку, прокоментувати відео тапідписатись на канал, я буду вдячний за підтримку.
Посилання у першому коментарі.
Новини партнерів
Інші матеріали автора
Новини