Рубрики
МЕНЮ
0
аналітика, економіка, фінанси
Постійний автор «Ділової столиці» та інших провідних видань, лідер рейтингів медійного цитування. Має великий досвід роботи в банках та інвестиційних компаніях. Працював начальником департаменту цінних паперів, директором іпотечного центру. Багаторічний радник президента Асоціації українських банків.
Одним з перших справжніх виробничих кластерів в Україні може стати Укрнафта.
В контексті стратегії розвитку компанії - вертикально-інтегрованим нафтохімічним кластером.
Кластерна модель, до речі, має стати панівною в Україні, забезпечуючи важливий перехід від галузевого розвитку до міжгалузевого, мультиплікативного.
Адже Україні необхідно запускати модель кластерного розвитку з акцентом на "витягування" із сировини максимальної доданої вартості.
Інструментом такої політики можуть стати технологічні парки на стику реального сектору економіки, науки та освіти.
Це дозволить у тому числі поєднати попит реального сектора економіки на трудові ресурси з кадровою пропозицією системи освіти.
Наразі ця взаємодія у нас в значній мірі відсутня: випускаються тисячі студентів, які не можуть працювати за професією.
Держава витрачає величезні ресурси на систему освіти, але цей стимул не трансформується у розвиток економіки, а є по суті субсидуванням експорту робочої сили з України.
І перші кроки у форматі "технологічного парку", тобто синтезу науки, освіти та виробництва, Укрнафта вже зробила:
Компанія запровадить стипендії, оплачувану практику та працевлаштування для молодих фахівців.
Крім того, планується передати виробниче обладнання для навчання студентів не лише за допомогою підручників та макетів, а і використовуючи справжнє устаткування.
Все це буде реалізовано в рамках програм, передбачених Меморандумом про співпрацю Укрнафти з університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».
Меморандум підписано директором Укрнафти Сергієм Корецьким та ректором університету Володимиром Онищенком.
Протягом останніх десятиліть нафтовидобувна галузь була значним чином недофінансована, що стало причиною відтоку кадрів за межі України, тому зараз «Укрнафта», як і вся галузь в цілому, відчувають значний кадровий дефіцит.
Олігархічна система управління вичавлювала із нафтової галузі всі внутрішні ресурси розвитку, який перетворювались на ненажерливий попит відомого олігарха.
Лище після передачі Укрнафти в управління держави, ситуація почала змінюватись на краще.
Директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький зазначив у цьому контексті:
«Ми будемо допомагати студентам не лише здобувати практичний досвід, а й створювати умови для професійного зростання та розвитку.
«Укрнафта» хоче і може повернути престижність виробничих професій у нафтовидобувній галузі та залучити якомога більше молодих фахівців».
Зі свого боку, вважаю, що цей приклад варто поширювати на всі провідні державні компанії.
Цей приклад заслуговує на розвиток в масштабах країни.
Новини партнерів
Інші матеріали автора
Новини