Блог

Бала Віталій: «П’ятничні роздуми»

Щось не так із соціологією про Зеленського

0

comments1462

Бала Віталій

Політтехнолог, політичний консультант Директор Агентства моделювання ситуацій

У 1987-1992 роках навчався в Інституті міжнародних відносин

1993-1994 роках навчався у Франції в Європейському інституті Вищих міжнародних студій(Institut Européen des Hautes Etudes Internationales (IEHEI)

1992-1995 роки - аспірантура в ІМВ.

1995-1997 р.р.  автор  та продюсер телевізійних програм "Висока політика" та "ДІП канал" на телеканалі ICTV.

2006-2007 роках працював у Кабміні радником віце-прем'єр-міністра.

З 2002 року співзасновник та директор Агентства моделювання ситуаційСьогодні у програмі «П’ятничні роздуми» мова йде про те ж саме соціологічне опитування КМІСу, яке обговорювали вчора.

Але сьогодні вже з’явилась інформація про рівень довіри до президента Володимира Зеленського.

Ніби згідно якось плану «повідомляє» КМІС про результати свого телефонного соціологічного опитування 1002-х респондентів 16-22 травня.

Спочатку про обіцянки Зеленського, прог демократію і стан економіки6 а тепер про довіру.

Ну що ж, про довіру, тоді і поговоримо про довіру.

Виявляється, що Володимиру Зеленському довіряє, згідно цього опитування аж 59% опитаних респондентів.

Тут, у мене одразу ж виникли сумніви, що щось тут не так. І перегляну цифри вчорашньої програми «Нечистий четвер».

Нагадую, що згідно цього ж опитування, вважають, що стан демократії покращився -19%, навіть, якщо додати 29%, які вважають, що стан не змінився, то вийде тільки загалом 48%.

Стосовно стану економіки, то 17% вважають, що стан економіки покращився, а 21% вважають, що не змінився. І знову маємо ті ж 48%.

А щодо виконання передвиборчих обіцянок, то 5% вважають, що виконав всі обіцянки, (побачити б, хто всі ці люди?)), 13% вважають, що виконав більше половини і 19%, що виконав близько половини. Загалом буде 37%.

Просте математичне питання, а звідки ж взялись 59% довіри, якщо найбільша цифра у 48% щодо ніби позитивного ставлення з деяких питань у діяльності президента?

І, до речі, КМІС у лютому повідомив, що Зеленському довіряли 65% до відставки Валерія Залужного, а після звільнення генерала Залужного, за два дні показник впав до 60%, а тут вони дають цифру рівня довіри у 64%, то виходить, що потім все «устаканилось».

Це напевно якась аномалія?)

На мою думку, мета оприлюднення у травні рівня довіри у 59% «слугувала» аргументом для пояснення, що нічого після 20 травня, коли формально збіг термін президентських повноважень Володимира Зеленського, у нього рівень підтримки понад 50% і це говорить про визнання українцями його легітимності.

Я, вже давно писав і говорив, що нема соціології, як об’єктивного барометру заміру ситуації у країні, а вона тепер використовується, як технологічний інструмент для пропаганди і обслуговування чинної влади, на жаль. 

Подробиці дивіться  у програмі «П’ятничні роздуми» на моєму ютуб каналі.

Посилання у першому коментарі.

 

 comments

Новини партнерів

comments

Інші матеріали автора


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!