Рубрики
МЕНЮ
0
Політтехнолог, політичний консультант Директор Агентства моделювання ситуацій
У 1987-1992 роках навчався в Інституті міжнародних відносин
1993-1994 роках навчався у Франції в Європейському інституті Вищих міжнародних студій(Institut Européen des Hautes Etudes Internationales (IEHEI)
1992-1995 роки - аспірантура в ІМВ.
1995-1997 р.р. автор та продюсер телевізійних програм "Висока політика" та "ДІП канал" на телеканалі ICTV.
2006-2007 роках працював у Кабміні радником віце-прем'єр-міністра.
З 2002 року співзасновник та директор Агентства моделювання ситуацій
Не варто шукати біди, бо можна знайти.
Сьогодні пропоную поговорити про соціологічні опитування, які проводять і проводять, а це означає, що комусь результати цих опитувань потрібні, можливо, що навіть дуже потрібні, якщо їх оприлюднюють.
Київський міжнародний інститут соціології(КМІС) провів опитування 5-10 лютого. Було опитано 1202 респонденти методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера.
Соціологічна група «Рейтинг» провела аналогічне опитування 10-11 лютого, ьтільки респондентів було менше – 1000.
Я не буду говорити про всі питання цих опитувань, мене зацікавили декілька і особливо відповіді на ці питання.
Перша частина питань стосується ситуації в Україні.
І у першу чергу, питання про правильний чи неправильний напрямок розвиток ситуації в Україні.
За результатами опитування КМІС, як вони пишуть, вперше з моменту широкомасштабного вторгнення кількість опитаних, які вважають, що ситуацію у країні розвивається у неправильному напрямку перевищила тих, хто вважає, що у правильному.
Так, у грудні 2023 року, 54% вважали, що країна рухається у правильному напрямку, а 32% вважали, шо у неправильному.
Тепер, у лютому, фактично, менше, аніж через два місяці, тих, хто вважає, що у правильному напрямку рухається країна – 44%, а у неправильному – 46%.
Тобто, щоб не говорили по телемарафону різні «говоруни» і про які б «успіхи» не заявляла чинна влада, «інформаційний гіпноз» вже менше сприймається у країні.
І це дивно, на жаль, бо соціологічна група «Рейтинг» задала питання про емоції, які сьогодні відчувають люди. Питання звучало так: «Які емоції ви відчуваєте думаючи про Україну?»
Перша емоція – Гордість.
У серпні 2022 році гордість за країну відчувало-75%,та зараз – 56%.
Друга емоція – Сум.
У серпні 2022 року таких було 29%, а зараз – 39%.
Третя емоція – Страх.
У серпні 2022 року страх відчували 11%, зараз – 21%
Були ще емоції: радість, зацікавленість, гнів, сором, байдужість та ін.,але я зверну вашу увагу тільки на емоцію – Сором.
У серпні 2021 року таких було 18% і це зрозуміло, бо влада вела країну до катастрофи, падали рейтинги Зеленського і партії Слуга народу у цей же період тільки 20% вважали, що країна рухається у правильному напрямку.
У серпні 2022 року сором за країну відчували тільки 2%, а зараз у лютому вже 7%. І це також зрозуміло, бо у 2022 році була надія, що війна змінила владу на краще, але 2023 рік продемонстрував, що ні.
Тому і рейтинг довіри до Володимира Зеленського, який напередодні широкомасштабного вторгнення знижувався і був на рівні 37% а у 2022 році після вторгнення зріс до 90%, то тепер знову почав рух у низ.
КМІС дає результат у 64% довіри Зеленському і відзначає, що на 5% знизилась довіра після відставки Залужного. Думаю, що значно більше, особливо зараз після ситуації з Авдіївкою.
А найбільше довіряють Валерію Залужному – 94%, що і так було зрозуміло, коли ОПУ «затіяв» процес звільнення Головнокомандувача ЗСУ.
І це не біда, що знижується рейтинг довіри до Зеленського, біда, що він не робить правильних висновків і дій
Детальніше у програмі «Середа – не біда» на моєму ютуб каналі.
Посилання у першому коментарі.
Новини партнерів
Інші матеріали автора
Новини