Рубрики
МЕНЮ
0
аналітика, економіка, фінанси
Постійний автор «Ділової столиці» та інших провідних видань, лідер рейтингів медійного цитування. Має великий досвід роботи в банках та інвестиційних компаніях. Працював начальником департаменту цінних паперів, директором іпотечного центру. Багаторічний радник президента Асоціації українських банків.
Прибуток державних компаній - це завжди конвертація в доходи державного бюджету.
Це та сама економічна рента, яка або розподіляється в інтересах олігархів, які контролюють державні активи (тоді держкомпанії на папері "малюють" збитки, а фінансовий потік відводять убік).
Або розподіляється на користь суспільства - тоді прибуток легалізується і з нього платять податки.
В даному випадку, спостерігаємо вражаючу корпоративну трансформацію Укрнафти, яка після передачі під управління держави, стрімко нарощує прибутковість та основні фінансово-економічні показники навіть в умовах війни.
Можемо тільки уявити, скільки з неї було виведено внаслідок "приватного управління" в "жирні" часи зростання.
«Укрнафта» перерахувала до бюджету 2,077 млрд грн податку на прибуток за другий квартал 2023 року.
А за перший квартал цього року - сума податку склала 1,187 млрд грн.
Тобто маємо висхідну динаміку - обсяг податку протягом січня - липня 2023 року майже подвоївся.
Загалом, Укрнафта за перше півріччя перерахувала в різні бюджетні та позабюджетні фонди податків і зборів на 12,32 млрд грн.
Директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький зазначив:
«Вчасно і в повній мірі сплачені податки допомагають країні: ці кошти йдуть на забезпечення потреб військових, медиків, вчителів».
Принагідно зауважимо, що раніше, до війни, ці кошти йшли на утримання потреб відомого олігарха та його численного почту.
Новини партнерів
Інші матеріали автора
Новини