comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Персона

Шкарлет Сергій Миколайович

1972-10-19

Шкарлет Сергій Миколайович - Мністр освіти та науки України з 2020 року, заст. Міністра освіти та науки по волоссю європейської інтеграції, ректор Чернігівського національного технічного університету.

Біографія

Шкарлет Сергій народився 19 жовтня 1972 року в місті Коканд, що в Узбекистані. Через деякий час сім'я перебралася в українському місто Ніжин, що на Чернігівщині. За знаком Зодіаку Міністр - Терези.

У родині Сергія міністра у відкритому доступі є ніякої інформації. Сам міністр у своїх інтерв'ю про матір та батька нічого не розповідав. Фото з ними в соціальній мережі також не публікував.

Освіта

У 1989 році Шкарлет закінчив школу в місті Ніжин із золотою медаллю, а потім вступив до Київського політехнічного інституту на факультет прикладної математики. Він обрав спеціальність «Математичне забезпечення системи автоматизації». У 1995 році отримав диплом інженера-математика.

У тому ж році вступив до Фінансово-економічний інститут при Чернігівському технологічному інституті. Його спеціальність - «Облік і аудит». Закінчивши ВНЗ він отримав диплом економіста.

Через 4 роки, у 2000-му, Шкарлет захистив дисертацію на Здобуття наукового ступеня кандидата наук.

У 2003 році став доцентом кафедри економетрії, обліку та аудиту.

Ще через 5 років, у 2008-му, захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук. Восени того ж року став професором кафедри менеджменту.

picture

Кар'єра

У 1995 році Сергій Шкарлет влаштувався на роботи в Ніжинський НВК «Прогрес» інженером-конструктором.

Влітку наступного року працював асистентом на кафедрі менеджменту в Чернігівському технологічному інституті. А з вересня і до травня був викладачем кафедри економетрії, обліку та аудиту в тому ж ВНЗ.

У 1998 му отримав посаду старшого викладача на кафедрі економетрії, обліку та аудиту.

Політична діяльність

Сергій Шкарлет відомий своєю підтримкою в бік Віктора Януковича. При його правлінні він отримав посаду в комітеті з Державної премії України в галузі освіти. Також Шкарлет був кандидатом в депутати Чернігівської облради від «Партії регіонів».

Відомо, що Сергій Миколайович вийшов з партії, коли Янукович втік з України. А у 2015 році Шкарлет балотувався до Чернігівської облради вже від «Блоку Петра Порошенка» (на сьогоднішній день «Європейська солідарність»). Але мандат політик не отримав.

У червні 2020 року Верховна Рада не підтримала кандидатуру Сергія Миколайовича на посаду Міністра освіти та науки України. Причини відмови невідомі.

У тому ж місяці Шкарлета призначили заступником глави Міністерства з питань європейської інтеграції. Там же він став тимчасово виконуючим обов'язки керівника відомства.

У грудні 2020 го Верховна Рада призначила Сергія Шкарлета главою Міносвіти.

picture

Скандали, чутки, компромат

• У червні 2020 року розгорівся скандал, в центрі якого опинився Сергій Шкарлет. У його наукових роботах виявили плагіат. Сам Міністр категорично це заперечував. Однак у вересні Комітет Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти підтвердив наявність плагіат.

• Після призначення Шкарлета на посаду міністра освіти багато нардепів були категорично проти цього через факти плагіат в його наукових працях. Профільний комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій НЕ підтримав дану кандидатуру. Народний депутат від «Європейської солідарності» робив заяву про те, що політика незаконно оголосили новим главою МОН. На момент голосування двоє з депутатів, які нібито підтримав його кандидатуру, були відсутні в залі.

• У лютому 2020 го колишній Міносвіти Анна Новосад зробила заяву в тому, що Чернігівський політех придбав автомобіль VolksWagen Amaroc Volcano, вартістю 50 тисяч доларів. За її словами, ці призначалися для виплати премій викладачам ВНЗ.

• У березні 20201 року, як повідомляв сайт Коментарі, народний депутат Верховної Ради України від фракції "Голос" Інна Совсун потролила Шкарлета, відправивши йому квіти з вдячністю за розвиток парламентаризму в Україні. Також Інна Совсун зазначила, що якби НЕ безглузде і сфальсифіковане голосування за його кандидатуру на посаду міністра, то ще довго довелося б чекати, поки в Раді запрацює сенсорна кнопка для голосування.

picture

Майно і дохід

2019 рік

У декларації за 2019 рік Шкарлет вказав, що його річний дохід склав 510 тисяч гривень. Дана сума - чиста зарплата. Також додатково 3,5 тисячі гривень він отримав як глава експертної ради Міністерства освіти та науки України.

Згідно з даними декларації, нерухомості в міністра є. Його дружина володіла квартирою в Чернігові. Однак політику належить 2 авто - Mitsubishi Pajero Wagon 2013 року і Toyota Land Cruiser 200 2011 року. Дружині міністра належав Ford Kuga Titanium 2012 року випуску.

Також відомо, що сім'я Шкарлета зберігала гроші тільки готівкою. Сам міністр зберігав 70 тисяч гривень і 30 тисяч доларів, а його дружина - 15 тисяч гривень і 32 тисячі доларів.

2020 рік

У 2020 році дохід Шкарлета склав 940 тисячі гривень. З них 483 тисячі - зарплата в Чернігівській політехніці. Ще 440 тисяч - зарплата на посаді міністра. 15 тисяч гривень Шкарлет отримав у вигляді гонорарів в університеті.

У декларації міністр вказав, що йому належить квартира в Чернігові та він як і раніше володіє двома автомобілями - Mitsubishi Pajero Wagon і Toyota Land Cruiser.

Також заявив, що зберігає готівкою 80 тисяч гривень і 50 тисяч доларів. На банківських рахунках у нього 113 тисяч гривень.

Родина

Дружина - Тетяна Олегівна Бобришева-Шкарлет. 9 червня 2020 року після тривалої хвороби Тетяна померла. До 2019 року була ректором в Чернігівському інституті інформації, бізнесу і права.

picture

Діти - дочка Анна 2005 року народження і син Євген (від першого шлюбу Тетяни). Після смерті матері Євген зайняв крісло ректора в Чернігівському інституті інформації, бізнесу і права.

picture

Соціальні мережі

Telegram

Цікаві факти

• Має 120 опублікованих наукових робіт. Під безпосереднім науковим керівництвом Шкарлета захищені дисертаційні роботи трьох докторів і семи кандидатів економічних наук.

• У 2012-му отримав звання «Заслужений діяч науки та техніки України».

• Має Ордени «За заслуги» (Україна) II та III ступеня.

Посилання

1. Вікіпедія;

2. Єдиний державний реєстр декларацій;

3. Коментарі;

4. ФОТО - Город.

Новости партнеров

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!